İspanya Okulları

İspanya’nın Sıcak Kültürü Size Hep Evinizdeymiş Gibi Hissettirecek! Eğitim Hayatınız Boyunca Kendinizi Arkadaş Canlısı Bir Ortamda Bulacaksınız…

Avrupa’nın en gözde ülkelerinden olan İspanya pek çok kişinin gitmeyi arzu ettiği, renkli ve eğlenceli bir ülkedir. İspanya bu renkli ve eğlenceli sosyal yaşantısıyla birlikte oldukça kaliteli eğitim kurumlarına da sahip olan bir ülkedir. İspanyol üniversiteleri dünya standartlarında eğitim sunmaktadır. İspanya’da aldığınız eğitimin ve burada geçirdiğiniz zamanın size pek çok artısı olacaktır. Öncelikle İspanya’da yaşadığınız süre boyunca bu ülkenin dilini öğrenmeniz sizi rakipleriniz arasında bir adım öne taşıyacaktır. Dünyada en çok kullanılan dördüncü dil olan İspanyolca, Amerika’da ise İngilizceden sonra en çok kullanılan ikinci dildir. Son dönemde İspanya ile gelişen ekonomik ve ticari ilişkiler sonrasında iş hayatında da sıkça kullanılmaya başlanan İspanyolca size iş hayatında da güzel geri dönüşler sağlar. 

İspanya’nın renkli sosyal hayatını, damaklarda unutulmaz tatlar bırakan mutfağını ve sıcakkanlı halkını yerinde görmek ve eğlenceli Latin kültürü içerisinde İspanyolca öğrenerek eğitim almak oldukça keyifli olacaktır. Eğitim hayatınızı keyif alacağınız ve mutlulukla geçireceğiniz bir ülkede eğitim alarak unutulmaz hatıralar biriktirebilirsiniz. 

İspanya’da En Çok Tercih Edilen Eğitim Yüksek Lisans!

Dünya çapından öğrencilerin özellikle yüksek lisans için tercih ettiği İspanya’da pazarlama, uluslararası işletme, turizm ve uluslararası ilişkiler gibi bölümlerde İngilizce eğitim sunulmaktadır. Lisans eğitimi 3 yıl süren İspanya’da yüksek lisans üniversitesine ve bölümüne göre değişmektedir. 1 ve 2 yıl sürebilen yüksek lisans programları İspanyolca ve İngilizce açılabilir. İspanyolca açılan bölümlere kabul edilebilmek için bir yıl İspanyolca hazırlık okumanız gerekir. İngilizce bölümlerde ise TOEFL Ibt 80 veya IELTS 6.5 puana sahip olmanız beklenir.

İspanya’da eğitim ücretleri oldukça caziptir. İspanya’daki devlet üniversitelerinin yıllık eğitim ücreti 1.000 Euro, özel üniversitelerin ise 6,000-12.000 Euro arasında değişir. Aylık yaşam masrafı 650 Euro olarak öngörülmektedir.
İspanya; sıcak kanlı insanları, zengin mutfağı, ülkemize hem kültürel hem mesafe olarak yakınlığı ile Türk öğrencilerin kalbini çalan ülkeler arasındır. Bu ülkede geçireceğiniz eğitim hayatınızın renkli anılar ve hatıralarla dolacağına emin olabilirsiniz. Hem keyifli bir öğrencilik hayatı geçirmek hem de dünya çağında kabul gören bir diplomaya sahip olmak istiyorsanız İspanyol okullarını yakından incelemenizi öneriyoruz. 

42. IEFT Yurtdışı Eğitim & Kariyer Fuarlarında Yer Alacak Okullarımızın listesini aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://ieft.com.tr/i/yurtdisi-egitim/katilimci_okullar