Avustralya Okulları

Yepyeni Bir Dünyayı Keşfederken Hem Eğitim Al Hem de Çalışma Hakkı Kazan!

Bambaşka Bir Coğrafya!
Bambaşka Bir Kültür!
Bambaşka Bir Doğa! 

Son dönemde popülaritesini artıran Avustralya gerek doğası gerek kültürü gerekse yüksek yaşam standartlarıyla öğrencileri cezbediyor. Ülkede konuşulan dilin İngilizce olması, eğitim kalitesinin yüksekliği, dünyanın en iyileri listelerine giren okullarının olması, sıcak kanlı ve yardımsever insanları, cazip eğitim ücretleriyle Avustralya ülkemize olan uzaklığını unutturuyor. 
Geçmiş yıllarda ailelerin uzaklık dolayısıyla pek sıcak bakmadığı bir ülke olan Avustralya teknoloji sayesinde gelişen iletişim ve ulaşım imkanlarıyla bu dezavantajını ekarte etmeyi başardı. Dünya çapında binlerce öğrenci tarafından tercih edilen Avustralya artık ülkemizden gençlerin de yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Her yıl binlerce Türk öğrencinin eğitim için tercih ettiği Avustralya dil eğitimi, üniversite eğitimi ve yüksek lisans için tercih ediliyor. 

Avustralya’da Çalışarak Hem Eğitim Bütçenize Hem Özgeçmişinize Katkı Sağlayacaksınız!

İster Avustralya’da dil eğitimi ister Avustralya’da üniversite, isterseniz Avustralya’da yüksek lisans eğitimi almayı düşünün hepsinde cazip teklifler sizi bekliyor. Bu güzel ülke dil eğitimi, lisans eğitimi ve yüksek lisans eğitimi için giden öğrencilerine verdiği çalışma izni ile kendi cep harçlığınızı çıkarma ve yurtdışında iş deneyimi kazanma şansı tanıyor. Avustralya’da haftada 20 saat part-time bir işte çalışarak bütçenize katkı yapma şansı bulursunuz. Avustralya’da saatlik ücretler 15-20 AUD arasında değişmektedir. Kazanacağınız meblağlar çok yüksek olmasa bile haftalık harçlığınızı çıkartabilmek aile bütçenize de katkı sağlayacaktır. Hem de yurda geri döndüğünüzde CV’nizde büyük fark yaratacak yurtdışı iş deneyimi de kazanmış olursunuz. Unutmayın hangi işte çalışırsanız çalışın yurtdışındaki iş yapma etiğini yakında tanımış olmanız işverenlerin gözünde sizi bir adım ileriye taşıyacaktır. 
Doğası Başka Doğa, İnsanı Sıcakkanlı ve Yardımsever… 
Yurtdışında dil eğitimi almak öğrencilere bambaşka dünyaların kapılarını açar fakat Avustralya tam anlamıyla bunun hakkını veriyor. Coğrafya derslerinde öğrendiğiniz bilgileri tekrar tekrar size hatırlatan Avustralya başka bir yarım kürede, başka zaman dilimleri ve mevsimlerde yaşama imkânı sunuyor. Yüksek yaşam standartları, eşsiz doğası ve uzun sahilleriyle Avustralya’nın her köşesi başınızın döndürecek kadar güzel. 

Avustralya 6 eyalete bölünmüş bir ülkedir. Ülkemizle arasında 20 saatlik bir uçuş mesafesi vardır ve ülkemizden 7 saat ileridedir. Sıcakkanlı ve yardımsever halkı, güvenli şehirleri, yüksek yaşam standartları ve kaliteli eğitim veren kurumlarıyla Avustralya; yurtdışında eğitim alınacak en iyi ülkeler arasında gösterilmektedir. Kültür sanat aktiviteleri, sportif faaliyetleri, doğası ile Avustralya bir öğrencinin hayatında büyük farklılıklar yaratacak kapasitededir. 
Avustralya’da eğitim için en çok tercih edilen şehirler Sidney, Melbourne, Brisbane ve Perth gibi büyük ve turistik şehirlerdir. Avustralya’da İngilizce dil eğitimi veren okullar English Australia üyesidirler. 
Dünyanın genelinde ki en az 100 ülkeden gelen öğrenciler Avustralya`da ELICOS üyesi dil eğitimi kurumlarında İngilizce dil eğitimi almaktadırlar.

Neden Avustralya’yı Seçmelisiniz?
- Güvenli bir ülke olması
- Yaşam masraflarının düşük oluşu
- İngilizce kurslarının yüksek kaliteli olması
- Seyahat fırsatları
- Sıcak İklimi
- Arkadaş canlısı ve yardımsever halkı
- Eğitim sırasında ve sonrasında çalışma hakkının olması
- Okul ücretlerinin düşük olması
- Konaklama kalitesinin yüksek olması
- Muhteşem doğası

Son zamanlarda Avustralya içinde en az 100 civarında akredite olmuş ve ELICOS (English Language Intensive Courses for Overseas Students) üyesi özel dil okulu, Tafe veya Üniversite vardır. Full Time ELICOS kursları –haftada 20-25 veya 30 saat-  4 haftadan 48 haftaya kadar devam etmektedir. 1 haftadan 12 haftaya kadar da part time ya da full time tatil kursları turist vizesi ile yapılabilir.


42. IEFT Yurtdışı Eğitim & Kariyer Fuarlarında Yer Alacak Okullarımızın listesini aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://ieft.com.tr/i/yurtdisi-egitim/katilimci_okullar