Fransa Okulları

Fransa’da Uygun Fiyata Dünya Çapında Saygı Duyulan Diplomaya Sahip Olabilirsiniz!

Fransa uluslararası öğrenciler tarafından tercih edilen ülkelerden biridir… Ülkedeki tüm üniversitelerin devlet üniversitesi olması ve devletin eğitime verdiği destek sayesinde Fransa’da çok uygun fiyatlara, çok kaliteli eğitim almak mümkündür. 

Hak ve Fırsat Eşitliği Sizi Fransız Öğrenciler İle Aynı Seviyeye Yükseltecek

Fransa'da 80 üniversite (tamamı devlet üniversitesi), 225 mühendislik okulu, 220 ticaret ve işletme okulu, 120 sanat okulu, 20 mimarlık okulu ve bunların haricinde çeşitli dallarda uzmanlaşmış 3 bin okul daha bulunur. Tüm dünyada tanınan köklü bir akademik geleneğe sahip olan Fransız Yükseköğretim Sistemi, dünya çapında başarılı isimler yetiştirmiştir. Edebiyat, bilim, sanat, siyaset ve ekonomi alanında başarılı isimler yetiştiren ülke; her yıl okullarında binlerce yabancı öğrenciyi ağırlar. Fransa'da yabancı öğrenciler, öğrenci nüfusunun yüzde 12'sini oluşturmaktadır. Doktora programlarında bu oran yüzde 40'ı bulurken (OECD ülkeleri içinde en yüksek oran) bazı kurumlarda ise yüzde 50'lere ulaşmaktadır. Ülkede; yabancı ve Fransız öğrencilerin kayıt harçları, sağlık sigortası, kira yardımı, öğrenci yurtları, ulaşım indirimleri gibi konularda aynı haklara sahip olması öğrencilerin bu ülkedeki yaşantılarını kolaylaştırmaktadır. 

Fransız zihniyetinin temeli hak ve fırsat eşitliği ilkesine dayanmaktadır. Fransa’daki öğrenim ücretleri (harçlar) Avrupa'daki devlet üniversitelerine kıyasla en düşük ücretlerdir. Çok cazip bütçelerle çok kaliteli eğitim almanın mümkün olduğu bu ülke özellikle ülkemizde Fransız lisesi çıkışlı öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Son dönemde Fransız okullarında İngilizce eğitim veren bölümler açılması Fransızca bilmeyenlerin de bu ülkede rahatlıkla okumasını sağlamaktadır. Farklı alanlarda 770’in üzerinde İngilizce eğitim veren bölümün bulunması Fransızca bilmeyen öğrencilerin geniş bir yelpazeden seçim yapmasına imkân sunar. Bunun en büyük artısı İngilizce eğitim alan öğrenci, bu ülkede kaldığı süre boyunca Fransızca da öğreneceğinden iki dil bilerek ülkesine geri dönüş yapabilecektir. 

Dünya Çapında Başarılı Okulların Diplomalarına Sahip Olun!

Financial Times'ın 2012'de yaptığı sıralamaya göre Fransız işletme okullarının 4 yüksek lisans programı dünyada ilk ona girme başarısını gösterdi. Dünyaca tanınan bu okullar arasında HEC, ESCP Europe, INSEAD, Grenoble Graduate School of Business, IDRAC Business School, l’ESSEC Business School'u sayabiliriz.

L’Oréal, Danone, Renault, Total, Airbus vs. gibi uluslararası Fransız şirketleri sayesinde Fransa'da gerçek anlamda International Business kültürü hakimdir. İşletme okulları, geleceğin çalışanlarına en iyi eğitimi verebilmek için şirketlerle ortak programlar yürütmektedir. Bu da özgeçmişinizde çok güçlü bir iş deneyimi demektir. Bakarsanız stajla başlayan süreciniz bu şirketlerde üst düzey yönetici olmaya kadar uzanır. 

 

42. IEFT Yurtdışı Eğitim & Kariyer Fuarlarında Yer Alacak Okullarımızın listesini aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://ieft.com.tr/i/yurtdisi-egitim/katilimci_okullar