İngiltere Okulları

Bolca Çay, Bolca Yeşil Alan, Bolca İngiliz Aksanı… Harika Bir Gelecek İçin de Üst Düzey Eğitim… Daha Ne İstenir ki?

Evet sokaklarda ‘Yes My Lord!’ diye gezmeyecek olabilirsiniz… Biraz sonra köşeden Sherlock Holmes’da çıkmayacak olabilir… Ama sürekli bu his sizin içinizde olacak. İngiltere sizi her şeyiyle büyüleyip, kendinizi İngiliz filmlerinde hissetmenizi sağlayacak. İngiliz zarafeti, asaleti ve azıcık da kibrini yerinde görüp analiz edebilecek, bunun altında yatan sebepleri anlayabilecek, bu kültürü yakından tanıyacaksınız. Köklü bir geçmişe sahip olan ve dünyaya yön veren bu ülkede; üst düzey kalitede eğitim alacak, sıkı çalışmak ne demek öğrenecek, kendinizi sürekli geliştirmeye aç hissedecek ve parayla ölçülemeyecek deneyimler elde edeceksiniz. 

Köklü Tarihe Sahip İngiltere’de Saygın Bir Eğitim Alın Geleceğinize Korku Dolu Gözlerle Bakmayın!

Söz konusu eğitim olduğunda dünyanın en çok tercih edilen ülkelerinden olan İngiltere; yaşam ve eğitim kalitesiyle bir öğrencinin seçebileceği en iyi lokasyonlardandır. Köklü bir tarihe sahip olan ülkenin köklü bir eğitim sistemi de vardır. Bu sistem; pek çok alanda dünyanın önde gelen isimlerini yetiştirmeyi sağlamış, başarısı kanıtlanmış, saygın bir sistemdir. İngiltere devleti; ülkenin tüm eğitim kurumlarında üst düzey bir eğitim seviyesi olması için oldukça titiz çalışmaktadır. Bu da ülkenin eğitim alanında öncü ve saygın bir ülke olmasını sağlar…

Türkiye’den öğrencilerin en çok tercih ettiği ülke olan İngiltere, dünyanın en iyi üniversiteleri listesine pek çok okullunu sokmayı başarmıştır. Bu ülkede bir eğitim kurumundan alınan diploma dünya çapında geçerliliğe sahiptir.  

Ülkenin eğitim sisteminden kısaca bahsetmemiz gerekirse; lisans eğitiminin 3 yıl, yüksek lisans eğitiminin 1 yıl olduğunu söyleyerek başlayabiliriz. Yabancı öğrenciler üniversite eğitimine başlayabilmek için 1 yıl ‘foundation’ eğitimi almak zorundadır. Bu hem İngilizce hem de bölüm derslerine hazırlık niteliğinde bir eğitim dönemidir. 3 yıl süren üniversite dönemini başarıyla atlatan öğrenci, IELTS sınavından yeterli skoru aldıktan sonra yüksek lisans eğitimine direkt olarak devam edebilir. Yeterlilik alamayan öğrenciler yüksek lisans hazırlık programı olan pre-master ve pre-sessional İngilizce kurslarına katılarak yeterlilik belgelerini alır ve bu belge ile yüksek lisans eğitimlerine başlar. İngiltere’de eğitim alan uluslararası öğrencilerin yaklaşık %50’si yüksek lisans veya doktora eğitimi, diğer %50 ise lisans ya da değişim programı eğitimi almaktadır.

Ülke geçtiğimiz yıllarda öğrencilerin pek çoğuna part-time çalışma izni vermekteydi fakat son dönemde dil okulu için ülkeye giden öğrencilerin part-time çalışma izni kaldırıldı. Artık sadece lisans ve yüksek lisans öğrencilerine çalışma izni verilmekte. Bu çalışma izni sayesinde öğrenciler hem haftalık cep harçlıklarını çıkartıp ailelerin üzerinden ekonomik bir yükü almakta, hem de özgeçmişlerine yurtdışında bir çalışma deneyimi ekleyebilmektedir. Çalışmanın en iyi yönlerinden biri İngilizcenizi çok hızlı geliştirmenize olanak sağlaması ve yerli halkla kaynaşmanız için iyi bir yol olmasıdır. 

İngiltere’de geçireceğiniz süre boyunca kendini çok farklı yönlerden geliştireceksiniz. Kültür sanattan ekonomiye, bilimden siyasete kadar pek çok alanda bilgi edinecek, katılacağınız farklı aktivitelerde vizyonel anlamda da büyük gelişme kaydedeceksiniz. İngiltere’de geçireceğiniz süre zarfında edindiğiniz kazanımlarla iş görüşmelerinde ön plana çıkan kişi siz olacaksınız… 

Birleşik Krallık üniversiteleri için uluslararası öğrenci sayısı çok önemlidir ve pek çok üniversite uluslararası öğrenci sayısını artırmak için birbirleriyle yarışmaktadır. En çok uluslararası öğrenciye sahip üniversiteler; The University of Manchester, Coventry University, Sussex University, University College London, The University of Nottingham, The City University, The University of Oxford, King's College London, London School of Economics and Political Science, The University of Coventry, The University of Southampton’dır. 

Neden İngiltere’de Eğitim Almalısınız?

İngiltere’de hemen hemen her üniversitenin dünya çapında geçerliliği vardır.
Dünya çapındaki tüm işverenler ve akademisyenler İngiliz üniversitelerine saygı duymaktadır. Bu sayede iş bulma şansınız artar. 
İngilizcenin ana ülkesi olan İngiltere’de akademik düzeyde bir İngilizceye sahip olursunuz.
Sosyal imkanları yüksek üniversitelerde akademinin yanında sportif, kültürel ve sanatsal alanda da kendinizi geliştirme imkânı bulursunuz.
Türkiye’ye yaklaşık olarak 3,5 saat uzaklıkta olmasından dolayı, gidiş-gelişler oldukça rahattır.
İngiltere’de üniversite eğitimi 3 yıl olduğundan yaşıtlarınızdan daha erken mezun olursunuz ve daha az eğitim harcaması yaparsınız. 
Tatil dönemlerinde çalışma hakkına sahip olursunuz, böylece masraflarınızın bir kısmını kendiniz karşılayabilirsiniz. 
Yüksek lisans ve master programlarına devam etmek için gerekli bağlantıları kurabilirsiniz.

36. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarına Katılacak olan Üniversite, Kolej ve Dil Okullarının listesi fuara 1 ay kala açıklanacaktır.

35. IEFT Fuarlarına İngiltere'den Katılan okulların Listesi aşağıdaki gibidir: 

UK - İngiltere
 
 King’s College London 
University of East Anglia
University of Bristol
University of Essex
University of Exeter
University of York
University of Sussex
University of Westminster
University of Kent
Anglia Ruskin University
Brunel University London
Coventry University
De Montfort University
Kingston University
Newcastle University
Regent’s University London
Solent University
Northumbria University
The University of Law
University of Plymouth
QA higher Education
        Roehampton University
Study Group UK
        Bellerbys College
        Durham University
        University of Huddersfield
        Istituto Marangoni
        Keele University
        Lancaster University
        Leeds International Study Centre
        Liverpool John Moores University
        Royal Holloway, University of London
        The University of Sheffield
        University of Leicester
        University of Lincoln
        University of Strathclyde
        University of Surrey

Kaplan Internatonal Pathways
        Aston University 
        Bournemouth University 
        City, University of London  
        Cranfield University 
        Nottingham Trent University 
        University of Birmingham 
        University of Brighton 
        University of Glasgow 
        University of Liverpool
        University of Nottingham
        UWE Bristol

MPW (Mander Portman Woodward)
D'overbroeck's College 
Queen Ethelburga's Collegiate
Bede's Summer School
OHC English and Sol Camps
British Study Centres
Churchill House
David Game College
London School of Commerce
EC English Language Centres
Kaplan International English
LAL Language Center
LSI - Language Studies International
Oxford International
Stafford House International
St Giles International
Sprachcaffe/Geos Languages PLUS
The Languge Galery
British Council IELTS
Study UK