İrlanda Okulları

Masallardan Çıkma Bir Doğada, Huzur ve Güven İçinde Eğitim Al! Hem Bilimsel Hem Vizyonel Olarak Geliş!

İngilizcenin ana dil olarak konuşulduğu diğer bir ülke İrlanda’dır. İrlanda son yıllarda yaptığı ataklarda dil okulu yarışında ben de varım diyerek uluslararası pek çok öğrenciyi okullarında ağırlamaya başladı. İngiltere’ye nazaran daha uygun fiyatlara eğitim sunması, sıcak kanlı insanlara sahip olması, güvenli bir ülke olması İrlanda’yı son dönemde ailelerin ve öğrencilerin gözünde daha popüler bir hale getirdi. 

İngilizcenin ana dil olarak konuşulduğu İrlanda halkı İngiliz halkı kadar soğuk ve kibirli değildir. İrlanda halkı sıcak kanlılığı, hoş sohbet olması ile tanınmaktadır. Bu ülkeye kısa sürede alışabilir, kendinizi güvende hissedebilirsiniz. 

Yemyeşil bir doğaya, doğal güzelliklere, eşsiz bir mimariye ve samimi insanlara sahip olan 
İrlanda’nın bir diğer ilgi çekici özelliği ise uzun dönem öğrenci vizesi ile gidenlerin part-time çalışma iznine sahip olmasıdır. Öğrenci part-time bir iş bulduğu takdirde hem cep harçlığına katkı sağlayabilir hem de günlük hayatın tam içerisine girip İngilizcesini geliştirebilir, en önemlisi de özgeçmişine yurtdışı iş deneyimi ekleyebilir. 

Yemyeşil bir doğadan tarihi kalelere, Orta çağ manastırlarından dinamik şehirlere, Oscar Wild’dan, U2’ya büyüleyici pek çok şeye ev sahipliği yapan İrlanda, Avrupa’nın son yıllarda büyük atılım gösteren ülkelerindendir. The Economist dergisinin yaptığı araştırmaya göre dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden birisi seçilmiştir. İrlanda, büyüyen ekonomisiyle genç, dinamik ve canlı bir ülke olduğu kadar müziğin, geleneğin ve kültürün de ülkesidir.  Bu ülkede geçireceğiniz eğitim hayatınız size çok şey katacaktır. Kendinizi kültür sanat alanlarından geliştirebilecek, şahane dostluklar kuracak, Türklere sempatisi olan İrlanda halkıyla paylaşımlarda bulunacak, internet devlerinin genel merkezinin bulunduğu İrlanda’da çalışma fırsatları yakalayabileceksiniz. 

Neden İrlanda'da Eğitim?


İrlanda Cumhuriyeti’nde 7 ve Kuzey İrlanda’da 2 üniversite bulunmaktadır. Üniversiteler, çok çeşitli dallarda lisans, yüksek lisans, doktora programları sunarlar. İrlanda’da üniversite eğitimi genelde devlet üniversiteleri tarafından verilmektedir. İrlanda üniversitelerinden alınan lisans veya yüksek lisans diploması tüm dünyada geçerlidir. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarına katılan tüm eğitim kurumları Türkiye’de YÖK tarafından da onaylıdır. İrlanda üniversiteleri İngilizce dilinde eğitim vermektedir. Bu ülkede aldığınız eğitimin ardından özellikle bilişim ve teknoloji alanında çalışmak isterseniz güzel iş fırsatları yakalayıp hayatınızı burada şekillendirebilirsiniz. 

İrlanda’da bir üniversiteye kabul edilebilmeniz için öncelikli olarak dil yeterliliğine sahip olmanız beklenir. Ortalama olarak IELTS 6.0 veya TOEFL iBT 80- 90 puana sahip olmanız gerekir. Genel olarak lisans programları 3 sene olup İngilizce yeterlik sınavlarından istenilen puanı aldığınızda Hazırlık Sınıfı (Foundation) okumadan direk olarak üniversiteye başlama imkânı sunmaktadır.

Kaba taslak bir maliyet hesabı da yapalım derseniz; İrlanda’da eğitim ücretleri yıllık 8.000-10.000 Euro arasındadır. Yaşam maliyetleri ise aylık ortalama 600 Euro civarındadır. İrlanda'da bir yüksek öğrenim kurumuna devam eden yabancı öğrenciler, okulların açık olduğu dönemlerde haftada 20 saate kadar part-time, okulların kapalı olduğu dönemlerde ise full-time çalışma hakkına sahiptir. Bu da cep harçlığınızı çıkartmanızı sağlar. Aileniz eğitim ücretlerinizi karşılarken siz çalışarak kendi giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Hep dediğimiz gibi sosyal hayatın içine karışmak İngilizcenizi geliştireceği gibi vizyonel olarak da farklılaşmanızı sağlar. Ayrıca özgeçmişinde bir yabancı iş deneyimi olmasını kim istemez?

Neden İrlanda’da Dil Eğitimi?

-Resmi dil ve eğitim dili İngilizcedir
-Cazip fiyat avantajları vardır. Erken kayıt fırsatıyla haftalık 98 Euro’dan başlayan dil eğitimi bulabilirsiniz. 
-Üniversite öğrencilerine hızlı ve kolay vize imkânı sağlanır.
-İrlandalıların sıcak kanlı ve yardımseverdir. Çabuk uyum sağlarsınız. 
-Çoğunluğu Avrupalı öğrencilerle eğitim alma fırsatınız olacak. 
-Muhteşem bir doğanın tadını çıkartacaksınız.
-Gezme ve eğlenmeye de zaman bulacaksınız.
-Yeşilliğin içinde bir eğitim hayatınız olacak.

 
 

42. IEFT Yurtdışı Eğitim & Kariyer Fuarlarında Yer Alacak Okullarımızın listesini aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://ieft.com.tr/i/yurtdisi-egitim/katilimci_okullar