Malezya Okulları

Malezya Okulları IEFT'de!..

Malezya yüksek öğrenim için tercih merkezi olma konusunda dünya çapında tanınmaya başlamıştır. Şu an için öğrencilere çekici gelmesi bakımından UNESCO tarafından dünyada 121.sırada yer almaktadır ve çeşitli üniversite ve enstitülerde okuyan uluslararası öğrenci sayısı toplamının yıl sonunda 100.000’i geçmiş olması beklenmektedir. Denizaşırı ülkelerden gelen öğrencilerin sürekli artan taleplerini gerçekleştirebilmek adına Malezya Eğitim Bakanlığı, Dubai’de Education Malaysia yı açmıştır. 

Education Malaysia’nın hedefi Malezya enstitüleri ve üniversitelerinde okumak isteyen öğrencilere mümkün olduğunca fazla bilgi vermektir. Eğitimlerine nerede devam edecekleri konusunda karar vermek için öğrenciler ve ailelerinin düşünmesi gereken pek çok detay vardır. Ofisimiz bu öğrencilere ve ailelerine Malezya’da eğitimle ilgili eğitim rehberliği hizmeti sunarak yardımcı olmaktadır. Malezya kolej ve üniversiteleri mühendislik, tıp, eczacılık, sağlık bilimleri, islam çalışmaları, islam bankacılık ve finans, gazetecilik, psikoloji, hukuk, turizm ve otelcilik, sanat ve tasarım gibi konularda çok çeşitli eğitim olanakları sunmaktadır. Malezya’da eğitim fırsatlarıyla ilgili kapsamlı ve ücretsiz rehberlik hizmeti almak üzere tüm halk ve öğrencileri ofisimize davet ediyoruz. 

Malezya Üniversiteleri Özel Katılım ile IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarında

 Yurtdışında Eğitim denilince ilk akla gelen ülkeler Batı Avrupa ve Kuzey Amerika ülkeleridir. Dünya genelinde İngilizce eğitime gösterilen ilgi, gelişmişlik seviyesi ve üniversitelerin eğitim kalitesi nedeniyle, Amerika, İngiltere, Kanada, Almanya ve Fransa gibi ülkeler her zaman yabancı öğrenciler için bir çekim merkezi olmuştur.
Ancak son yıllarda Uzak Doğu ülkelerinde eğitime ilgi yoğun bir şekilde artmıştır. Özellikle Malezya, Singapur, Çin, Japonya ve Kore gibi ülkelere yabancı öğrenciler büyük ilgi göstermektedirler.

Malezya’ya  2010 yılında 87,000 civarında yabancı öğrenci eğitim amaçlı gelmiştir. UNESCO verilerine göre dünya sıralamasında yabancı öğrencilerin tercihlerinde 11. Sırada bulunmaktadır.

Malezya Üniversiteleri, Malezya Eğitim Bakanlığının vermiş olduğu büyük destek ile son yıllarda önemli atılımlar yapmış ve üniversite kampüsleri hem sosyal hem de teknolojik olarak dünya standartlarının üzerine taşınmıştır.

Ülke genelinde 20 devlet, 40 özel üniversiteye sahip olan Malezya’da 5 adet farklı ülke üniversitelerinin kampüsü bulunmaktadır.

Üniversiteler; İngilizce hazırlık, lisans, yüksek lisans, öğrenci değişim, online eğitim, kısa dönem program sunmaktadırlar.

Eğitim dili pek çok üniversitede İngilizcedir.

Malezya Üniversitelerinin IEFT Fuarlarına katılımı Malezya Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilmiştir. Malezya’da Eğitim konusunda detaylı bilgi IEFT Fuarlarında doğrudan Bakanlik yetkililerinden ve Üniversitelerden alınabilir. Ayrıca www.educationmalaysia.gov.my sitesi ziyaret edilebilir.


42. IEFT Yurtdışı Eğitim & Kariyer Fuarlarında Yer Alacak Okullarımızın listesini aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://ieft.com.tr/i/yurtdisi-egitim/katilimci_okullar