Malta Okulları

“Kaliteli Bir Eğitim Alırken Aynı Zamanda Hayatın da Keyfini Çıkarmak İstiyorum” Diyenler İçin Malta En Doğru Adres!

Orta Akdeniz’de bulunan ve Sicilya’nın hemen güneyinde yer alan Malta; uzun yıllar Arap, İngiliz ve Fransız sömürgesi altında kalmış çok kültürlü bir ülkedir. Bu sebeple ülke; insanlarından mutfağına, kültüründen geleneklerine kadar oldukça renklidir... 3 büyük ve 2 küçük adadan oluşan bu ülke; güney ikliminin etkisi altında bir ülke olması dolayısıyla kışın bile ılıman bir havaya sahiptir. Bu sebeple kış aylarında dil eğitimi almak isteyenler için çetin soğuklara sahip olmayan bir ülke olarak iyi bir alternatiftir. Güneşi, denizi, plajları, tarihi dokusu, sıcakkanlı insanları ile tanınan Malta; ülkemize yakın konumuyla ailelerin ve öğrencilerin sık tercih ettiği ülkelerdendir. 

Malta’da bir adet üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitede lisans ve yüksek lisans eğitimi alınabilir. Malta genellikle dil eğitimi almak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Malta’da resmi dilinin İngilizce olması bu ülkeyi cazip hale getirmektedir. İngilizce konuşulan ülkeler arasında en cazip fiyatta eğitim sunan ve yaşam maliyetleri de diğer ülkelere göre daha düşük olan Malta öğrencilere kalite bir dil eğitimi ve eğlenceli bir öğrencilik hayatı sunar. Malta’da dil okullarının eğitim kalitesinin belli bir standartta olmasına özen gösterilir. Bu sebeple; 1996 yılında Eğitim Bakanlığı bütün dil kurslarını denetimi altına almış ve lisans verme yetkisine sahip olmuştur. Avrupalı öğrencilerin çokça bulunduğu ülkede Türk öğrenci sayısı giderek artmaktadır.

Her Yaşa, Her Seviyeye Uygun Eğitim Hem de Çok Cazip Fiyatlarla!


Malta’daki dil okulları sundukları sınırsız seçeneklerle öğrencilerin kendilerine uygun programları seçmeleri konusunda kolaylık sağlar. Esnek başlangıç tarihleri, her seviyeye uygun sınıflar ve her yaş grubuna uygun programlar sayesinde öğrencilere ihtiyacı olan eğitimi alabilme imkânı sunmaktadır. 

Malta dil okullarında; 16 yaş üstü öğrencilere Genel İngilizce, İş İngilizcesi, TOEFL IBT, IELTS ve Cambridge Sınavlarına Hazırlık kursları, başlangıç seviyesindekiler için birebir İngilizce programları ve yöneticiler için özel İngilizce kursları sunulur. 16 yaş altı öğrenciler için yaz kampları bulunmaktadır. Bu kamplara 12 yaşından itibaren öğrenciler kabul edilir. 

Diğer ülkelere göre daha ekonomik seçenekleri bulunan adada ortalama fiyat 2 haftalık kurs ücreti için 350 Euro, 2 hafta aile yanında konaklama ücreti 220 Euro, iki hafta yurt konaklaması için ise 200 Euro’dur.

Malta dil okullarına ilgi yoğun olduğundan dolayı başvurularınızı son dakikaya bırakmamanızı öneririz. Nasılda yazın gideceğim diye düşünüp son ana kadar beklemeyin. Size önerimiz vize başvurunuzu kurs başlangıç tarihinden 6-8 hafta önce yapmanız, konaklamanızı 8-10 hafta önceden organize etmenizdir. 

Uluslararası öğrencilerin sıkça tercih ettiği Malta’da nüfusun önemli bir kısmını öğrenciler oluşturur. Zaten sıcak ve hareketli bir ülke olan Malta; uluslararası öğrenciler sayesinde daha da renklenmektedir. Malta’da aldığınız eğitim boyunca; sınıfta öğrendiğiniz İngilizceyi sosyal ortamlarda günlük hayata da taşırken eğlenceye de doyacaksınız. Güneşi, denizi, plajları, tarihi ve sıcakkanlı insanlarıyla Malta sokaklarında dolaşmak çok keyiflidir. Karnavalları, açık hava konserleri, plaj partileriyle özellikle yaz aylarında çok keyifli zaman geçirebilirsiniz

 

42. IEFT Yurtdışı Eğitim & Kariyer Fuarlarında Yer Alacak Okullarımızın listesini aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://ieft.com.tr/i/yurtdisi-egitim/katilimci_okullar