İyiler, İyileri Hak Ederler!

Yurtdışında Üniversite Okumak Artık Hayal Değil !

üniversite
Yurtdışında Üniversite Eğitimi

 
Türkiye’de iyi bir üniversite eğitimi yapmak isteyen, ancak sınav sistemi ve kontenjan yetersizliği nedeniyle istediği üniversitelere giremeyen binlerce öğrenci, yurtdışında üniversite eğitimi yapmak istemektedir. Pekala, yurtdışında üniversite eğitimi kolay mıdır? Maliyeti nedir? Ne zaman başvuru yapılır? Hangi ülkelerde eğitim? Ne tür bölümlerde eğitim yapılır? Ne zaman başlar? Nerede konaklanır? Tüm bu soruların cevaplarını, 25 farklı ülkeden 200’den fazla üniversite ve kolej yetkilisiyle görüşerek IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarında bulabilirsiniz.
Ülkemizde üniversitelerin eğitim standartları yükseltilmeye çalışılsa da pek çok öğrencinin hedefi yurt dışında üniversite okuyabilmek. Küreselleşen dünyada bilgiye erişimin kolaylaşması, iletişimin gelişmesi, üniversite sınavlarında rekabetin artması, öğrencinin istediği değil yerleştirildiği bölümde okuyabilmesi, özel üniversitelerin maaliyetlerinin yurt dışı üniversitelerle yarışır durumda olması, yurt dışında bir üniversiteden mezun olan öğrencinin daha rahat iş bulması ve kariyer basamaklarını hızla tırmanabilmesi, yurt dışında yaşama ve iş bulma gibi pek çok nedenden dolayı her yıl binlerce öğrenci yurt dışında eğitim almak için girişimlerde bulunmaktadır. 

Lisans Programlarına Kabul için Gerekli Evraklar 

Türkiye’den giden öğrencilerin ilk tercih ettikleri ülkeler başta İngiltere olmak üzere, ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkeleridir.bÖğrenciler çeşitli şekillerde yurt dışında üniversite eğitimi görmeye başlayabilir. Kimi zaman şartlı kabul alırlar, kimi zaman direkt bölüme kabul edilirler, kimi zamanda dil eğitimi ya da foundation eğitimin ardından bölümlerine başlarlar.
Bu ülkelerde üniversite okumak için sınava girmek gerekmez fakat her ülkenin ve her üniversitenin kendi kabul şartları ve standartları bulunmaktadır. Genel olarak Lisans programı kabulu için gerekli evraklar aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

* Lise diploması veya  bazı ülkeler için  bir yıllık hazırlık (Foundation- IB, Access veya A-Level) kursunu tamamlamış olmak
* İngilizce dil düzeyini bir yeterlilik sınav sonucuyla kanıtlamak IELTS: 6 - 6.5  TOEFL IBT; 80
* İki adet referans
* Kendisini ve eğitim amaçlarını açıklayan bir "Essay"
* Lise Derslerinin Not Dökümü -transkript- (Not ortalaması 5 üzerinden en az 3 olmalıdır)

Yurtdışında Üniversite Okumanın faydaları

Herhangi bir sınava girilmeden seçilen bölümün yeterlilikleri sağlanıyorsa, eğitim alma imkanı sağlanır 
Akademik araştırma yapabilecek seviyede yabancı dil öğrenilir.
Avrupa’da bir üniversite tercih edilmesi durumunda 3 yılda üniversiteden mezun olur.
Farklı kültürlerden kişilerle uzun yıllar geçirildiğinden dolayı dünya bakışı, vizyonu ve perspektifi gelişir. 
Çok uluslu, küresel şirketlerin etik değerlerine ve çalışma standartlarını okurken öğrenme ve gözlemleme şansı yakalar.Fuara Giriş İçin Online Davetiye