Work and Travel

Work and Travel

Work and Travel ile; Çalış, Para Kazan, Dil Öğren ve Gez...

Son yıllarda çok sayıda üniversite öğrencisi  yaz aylarında Amerika’da Work and Travel programında katılmaktadır...

Her yıl 6,000 civarında Türk üniversite öğrencisinin katıldığı Work and Travel programına başvurabilmek için üniversite öğrencisi olmak, not ortalamasıen az 2.0 olması ve orta seviyede İngilizce bilmek gerekir. Amerika’da turizm sektöründe full-time olarak çalışan üniversite öğrencileri  yaz aylarında 3-4 ay arası çalışarak ayda 1200-1800 dolar arası para kazanırlar. IEFT Yurtdışı Eğitim fuarlarında Work and Travel programı hakkında bilgi alınabilecek Work and Travel’a katılım fırsatı sağlanacaktır.  Work and Travel programına başvuruları Nisan ayı sonunda kapanmaktadır. Bu nedenle IEFT fuarları Work and Travel programına katılım için son fırsatları sunmaktadır. Program başvuran öğrenci vize başvurusunu Mart, Nisan veya Mayıs ayında yapar ve Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayını Amerika’da hem çalışıp hem gezerek geçirir.

Work and Travel programında öğrenciler restoranlar, oteller, tatil köyleri, doğal parklar, eğlence parkları, fast food restoranları vb işlerde çalışırlar. Sigortası, yasal çalışma izni olan öğrenciler Work and Travel esnasında hem para kazanır hem İngilizcelerini geliştirirler. Ayrıca ileride Amerika’da yüksek lisans veya kariyer gibi konularda ön araştırma fırsatı bulurlar.

Ayrıca, üniversite son sınıf öğrencileri ve mezunlar için ABD’de 12-18 ay arası maaşlı staj olanakları sağlanmaktadır. Ayda 1500-2000 dolar civarı maaşkazanılan staj programlarında işyerleri genelde turizm, otelcilik ve IT sektöründedir. Amerika’da staj konusunda detaylı bilgi IEFT fuarlarında elde edilebilir.

Amerika’da Work and Travel programı sunan önemli sponsorlar olan Alliance Abroad Group and CEII Türkiye temsilcileri IEFT fuarlarında Work and Travel standlarında yer alacak ve 2015 yazı için son kontenjanları üniversite öğrencilerine sunacaklardır.


IEFT'de Work and Travel Standları;