Yurtdışında Yaz Okulu IEFT'de !

Yurtdışında Yaz Okulu IEFT'de !

Yaşınız Kaç, Eğitim Seviyeniz Ne Olursa Olsun Gelin Bu Yaz Kendiniz İçin Bir İyilik Yapın ve Yurtdışında Yaz Okulu Programlarına Katılın!

Sizin İçin Farklı Bir Geleceğin Yolu Yaz Aylarında Yurtdışında Eğitim Almaktan Geçiyor Olabilir!


Yaz aylarında tatil yapmak hepimizin hakkı… Fakat tatilin sadece 1-2 haftasını deniz kenarında geçirip, geriye kalan günlerde; TV, bilgisayar, tablet ya da telefon başında geçirmek sizce de sıkıcı değil mi? İsterseniz yaz aylarında unutulmaz bir tatil yapıp bir yandan da kendinizi geliştirmenin yollarını bulabilirsiniz. Yurtdışında düzenlenen yaz okulu programlarına katılanlar bir yandan yabancı dillerini geliştirirken, yeni kültürler tanıyabiliyor, bir şehri baştan sona keşfederken hobileri için zaman ayırabiliyor. 

Her yaş grubu, her eğitim seviyesi ve her ilgi alanına özel açılan programlarda tüm ayrıntılar incelikle düşünüp, planlandığından sıkılmaya vaktiniz olmuyor. Her dakikası dolu dolu geçen yaz okulu programlarında edineceğiniz kazanımlar geleceğiniz için doğru yatırımlar oluyor. 7’den 70’e her yaş ve her eğitim grubundan kişi ilgi alanı ve hedefleri doğrultusunda bir program bulabilir. Lise, üniversite ve üniversite mezunu gençler birbirinden çeşitli yaz okullarında dillerini geliştirebilir, kariyer hedefleri doğrultusunda eğitim programlarına başvurabilirler.

Çocuklu profesyoneller de yaz okulu programları sayesinde hem çocukları hem de kendileri için yaz okullarına başvurabilirler. 7 yaşındaki çocuğunu İngilizce öğrenmesi için yaz okuluna kaydettiren bir ebeveyn çocuğuyla birlikte konaklayarak, kendi mesleği ya da ilgi alanı doğrultusunda sertifika programına katılabilmektedir. Hukuk mezunu olan bir ebeveyn hukukçular için düzenlenen Hukuk İngilizcesi programına katılabilirken, bir doktor kendi branşıyla ilgili programda kendini geliştirebilir, kariyerini değiştirmek isteyen bir yetişkin ise birbirinden çeşitli mesleki programlara dahil olma şansı yakalayabilir.

IEFT Fuarlarında Hangi Yaz Okulu Programlarıyla Karşılaşacaksınız?

Dil Yaz Okulları (7-18 veya 19+ yaş)
Dil Yaz Okulu programları; İngiltere, Amerika, Kanada, Malta, Almaya, Fransa, İsviçre ve İspanya gibi ülkelerde bulunmaktadır. Bu ülkeler arasından en çok tercih edilen İngiltere’dir. İngiltere’deki okullar Oxford, Cambridge, Londra, Brighton ve Bournemouth şehirlerinde yer almaktadır. 

Dil yaz okullarında haftada 15 veya 21 saat ders verilmektedir. Katılımcılar tüm yaz tatillerini sınıflarda ve ders çalışarak geçirmezler. Yaz okulları öğrencileri için geziler, sosyal ve sportif faaliyetler düzenler. Öğrenciler yaz ayları boyunca sadece yabancı dillerini değil, spordan sanata kadar pek çok alanda kendilerini geliştirme şansı yakalarlar. 

Dil okullarından öğrenciler tercihe göre yurtta ya da aile yanında konaklayabilmektedir. Konaklamalar tam pansiyon ya da yarım pansiyon olarak seçilebilmektedir.

Dünyanın En İyi Üniversitelerine Yaz Okulu Programlarıyla Girebilirsiniz!


“Dünyanın En İyi Üniversiteleri” listesinden yer alan okullarda eğitim almak isteyen, lise seviyesindeki öğrenciler için açılan bu programda katılımcılar; Cambridge University, New York University, Yale University ve University of California gibi seçkin üniversite ve liselerde eğitim alabilmektedir. Bu programa katılmak için İngilizce seviyesinin orta ve üstü olması gerekmektedir. Seçkin üniversitelerin kampüslerinin havasını soluyarak eğitim alan gençler, büyük bir motivasyonla eğitim ve kariyer planlarını yapmaktadır.

Bu programa katılan üniversite öğrencileri Amerika ve İngiltere’nin en iyi üniversitelerinde yaz okulu derslerini takip ederler. Bu program, dil okulu programından farklı olarak; öğrencilerin eğitim gördükleri branşlarda bulunan dersleri, dünyanın en iyileri listesindeki üniversitelerden almalarını sağlamaktadır. Bu yüzden programa katılacak olan öğrencilerin iyi seviyede İngilizce bilgisine sahip olması gereklidir. TOEFL sonucu en az 80 olan öğrenciler London School of Economics, Harvard University, University of California, University of Sussex gibi seçkin üniversitelerde yaz okullarına- Summer Sessions katılabilirler.

5-16 Yaş Arası Çocuklar Ebeveynleriyle Yaz Okulu Programlarına Katılabilir!


Çocuklarının ana dil düzeyinde İngilizceye sahip olmasını isteyen ebeveynlerin tercih ettikleri bu programda, aileler çocuklarıyla birlikte konaklayabilmektedir. Küçük yaştaki çocuklar İngilizce eğitimi alırken, ebeveynler farklı eğitim programlarına katılabilmektedir. İngiltere’de düzenlenen bu program 2-3 hafta devam etmektedir. Eğitim sonrası çocuklar ana dil seviyesinde İngilizce öğrenmenin temellerini atacaktır.