Yurtdışında Yaz Okulu ile Başka Bir Gelecek !

Yurtdışında Yaz Okulu ile Başka Bir Gelecek !

Yaz aylarını verimli bir şekilde geçirmek isteyenler Yaz okulu programları sayesinde hem dillerini geliştiriyor hem de farklı bir yaz deneyimi yaşama fırsatı yakalayabiliyor. Yaz okulu programları her yaş ve her eğitim grubuna hitap eden bir programdır.

Yaz okulları tüm ayrıntılar düşünülerek, incelikle planlandığından; 7’den 70’e her yaş ve her eğitim grubundan kişi ilgi alanı ve hedefleri doğrultusunda bir program bulabilmektedir. Lise, üniversite ve üniversite mezunu gençler birbirinden çeşitli yaz okullarında dillerini geliştirebilir, kariyer hedefleri doğrultusunda eğitim programlarına başvurabilirler. Çocuklu profesyoneller de yaz okulu programları sayesinde hem çocukları hem de kendileri için yaz okullarına başvurabilirler. 7 yaşındaki çocuğunu İngilizce öğrenmesi için yaz okuluna kaydettiren bir ebeveyn çocuğuyla birlikte konaklayarak, kendi mesleği ya da ilgi alanı doğrultusunda sertifika programına katılabilmektedir. Hukuk mezunu olan bir ebeveyn hukukçular için düzenlenen Hukuk İngilizcesi programına katılabilirken, bir doktor kendi branşıyla ilgili programda kendini geliştirebilir, kariyerini değiştirmek isteyen bir yetişkin ise birbirinden çeşitli mesleki programlara dahil olma şansı yakalayabilir.

Ne Tür Yaz Okulları?

Dil Yaz Okulları (7-18 veya 19+ yaş)

Dil Yaz Okulu programları; İngiltere, Amerika, Kanada, Malta, Almaya, Fransa, İşviçre ve İspanya gibi ülkelerde bulunmaktadır. Bu ülkeler arasından en çok tercih edilen İngiltere’dir. İngiltere’deki okullar Oxford, Cambridge, Londra, Brighton ve Bournemouth şehirlerinde yer almaktadır. 

Dil Yaz Okullarında haftada 15 veya 21 saat ders verilmektedir. Katılımcılar tüm yaz tatillerini sınıflarda ve ders çalışarak geçirmezler. Yaz okulları öğrencileri için geziler, sosyal ve sportif faaliyetler düzenler. Öğrenciler yaz ayları boyunca sadece yabancı dillerini değil, spordan sanata kadar pek çok alanda kendilerini geliştirme şansı yakalarlar. 

Dil Okullarından öğrenciler tercihe göre yurtta ya da aile yanında konaklayabilmektedir. Konaklamalar tam pansiyon yada yarım pansiyon olarak seçilebilmektedir.

Dünyanın en iyi üniversitelerinde “Summer Sessions” Yaz Okulları 

Dünyanın En İyi Üniversiteleri listesinden yer alan okullarda eğitim almak isteyen, lise seviyesindeki öğrenciler için açılan bu programda katılımcılar; Cambridge University, New York University, Yale University ve University of California gibi seçkin üniversite ve liselerde eğitim alabilmektedir. Bu programa katılmak için İngilizce seviyesinin orta ve üstü olması gerekmektedir. Seçkin üniversitelerin kampüslerinin havasını soluyarak eğitim alan gençler, büyük bir motivasyonla eğitim ve kariyer planlarını yapmaktadır.

Bu programa katılan üniversite öğrencileri Amerika ve İngiltere’nin en iyi üniversitelerinde yaz okulu derslerini takip ederler. Bu program, dil okulu programından farklı olarak; öğrencilerin eğitim gördükleri branşlarda bulunan dersleri, dünyanın en iyileri listesindeki üniversitelerden almalarını sağlamaktadır. Bu yüzden programa katılacak olan öğrencilerin iyi seviyede İngilizce bilgisine sahip olması gereklidir. Toefl sonucu en az 80 olan öğrenciler London School of Economics, Harvard Universitesi, University of California, University of Sussex gibi seçkin üniversitelerde Yaz Okullarına- Summer Sessions katılabilirler.

5-16 yaş icin aileleri ile birlikte Yaz Okulu

Çocuklarının ana dil düzeyinde İngilizce’ye sahip olmasını isteyen ebeveynlerin tercih ettikleri bu programda, aileler çocuklarıyla birlikte konaklayabilmektedir. Küçük yaştaki çocuklar İngilizce eğitimi alırken, ebeveynler farklı eğitim programlarına katılabilmektedir. İngiltere’de düzenlenen bu program 2-3 hafta devam etmektedir. Eğitim sonrası çocuklar ana dil seviyesinde İngilizce öğrenmenin temellerini atacaktır. 

34. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarına Katılan Dil - Yaz Okulları Fuara 1 Ay Kala Açıklanacaktır.

33. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarına Katılan Dil - Yaz Okulları;

College Platon 
EC English Language Centres
Embassy English Dil Okulu
Els Universal English College
FLS International - Amerika Dil Okulu
Greenwich College Australia
Global Village
Hawtorn English
ICTQ Malta Language of School
ILAC - International Language Academy of Canada
ILSC - International Language School of Canada
International House Sydney
International House Vancouver
Kaplan International English
London International Academy, Canada
New College Group
LAL Language Center
LaSalle College – Canada
LSI - Language Studies International
OHC English and Sol Camps
Oxford International 
Sprachcaffe/Geos Languages PLUS 
St Giles International
Saint George International College
Talk English Schools
The Language Galery
The International School of English
University of Michigan - Flint, English Language Program 
University of Toronto,ELC 
York University, ELC
Vgc International College