Yurtdışında Lisans Tamamlama

Yurtdışında Lisans Tamamlama

Türkiye’de Bir Ön Lisans Programından Mezun Olanlar, Yurtdışında Lisans Tamamlayabileceğinizi Biliyor muydunuz?

Türkiye’de 2 yıllık bir ön lisans programına kayıt oldunuz. Okulunuzu başarıyla tamamladınız. 4 yıllık bir üniversiteye geçiş yapmak istiyorsunuz fakat sizin gibi milyonlarca öğrenci de bunu istiyor. İsteyen çok fakat üniversitelerin kontenjanları da çok dolu. Çok başarılı olan öğrencilerin bile hepsi bu yarışı göğüsleyemiyor. Bu noktada tüm kapılar kapandı zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü size düşündüğünüzden de şahane bir seçenek sunuyor. Gelin lisansınızı yurtdışında tamamlayın! 

Yurtdışında pek çok üniversite, 2 yıllık “ön lisans” eğitimini yapmış Türk öğrencilere, 2-3 yıl daha eğitim yaparak “lisans” diploması elde etme hakkı vermekte… 2 yıllık ön lisans mezunu bir öğrenci, İngiltere’de 2 veya 3 yıl eğitim yaparak, lisans tamamlama hakkı elde eder. Bu süre Kanada veya Amerika’da 3-4 yıl olabilir. 

 

Yurtdışında Lisans Tamamlamak İstiyorsan Tek Yapman Gereken İngilizce Seviyeni Mümkün Olduğunca Yükseltmek! 

Yurtdışında lisans tamamlamak, gerekli şartları tamamladığınız takdirde ülkemizde olduğundan daha kolay olabilir. Yurtdışındaki pek çok üniversite sizden sadece çok iyi düzeyde İngilizce bilmenizi ister. Yurtdışında lisans tamamlamaya karar verdiğiniz andan itibaren İngilizce çalışmaya ağırlık verirseniz, yurtdışında bir okuldan kabul almanız kolaylaşacaktır. Örneğin; İngiliz Devlet Üniversiteleri, 2 yıllık ön lisans tamamlamış öğrencilere hazırlık yılı okuma şartı koymaz. Öğrenci doğrudan birinci veya ikinci sınıftan eğitime başlayabilir. Ancak, İngilizce dil seviyesinin en az 6.0 IELTS seviyesinde olması gerekir. 

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarına katılan üniversitelerden lisans tamamlama hakkında detaylı bilgiyi, yüz yüze görüşerek alabilirsiniz.