Yurtdışında Lise Eğitimi IEFT'de !

Yurtdışında Lise Eğitimi IEFT'de !

Geleceğini Planlamak İçin Erken Yola Çık ve Rakiplerini Geride Bırak!

Yurtdışında Lise Eğitimi Demek Zorlanmadan Yurtdışında Bir Üniversiteden Kabul Almak Demek! 

Yurtdışı eğitim geçtiğimiz senelerde üniversite ve yüksek lisans seviyesinde düşünülürken artık lise çağından başlıyor. Aileler; çocuklarının kaliteli bir eğitim alabilmesi, dünya standartlarında bir kalitede okuyabilmesi, global dünyadaki eğitim anlayışından kopuk olmaması, lise sonrasında stressiz bir şekilde üniversiteye devam edebilmeleri için adımları erken atıp, lise döneminde yurtdışı eğitimi tercih ediyor. 

Bir ebeveynin çocuğunun geleceği için yapacağı en büyük yatırım onu güzel okullarda okutup, kaliteli bir eğitim aldırabilmektir. Modası geçmiş eğitim anlayışlarında, sınava dayalı sistemlerde, dünyadan kopuk bir eğitimdense dünya çapında saygı duyulan bir eğitim aldırmak ailelere daha doğru gelmektedir. Yurtdışında eğitim alan çocuk; eğitim hayatında başarılı, sorumluluk duygusuna sahip, kültürel olarak iyi yetişmiş, farklı kültürlerle ilişki kurabilen, empati yeteneği yüksek, sağduyulu, özgür düşünceli, dünya vatandaşı olmayı öğrenebilmiş bir birey olarak yetişeceğinden onun geleceğini için endişe etmenize gerek kalmaz. Çocuk zaten edinmesi gereken artı değerleri, sorumlulukları ve vizyonu küçük yaşta edinmiş olacaktır. 

Yurtdışında Lise Eğitiminin Öğrenciye Katacakları!


Yurtdışında lise eğitimi, sadece ana dil düzeyinde yabancı dil öğrenmek ve kaliteli bir eğitim almaktan ibaret değildir. Yurtdışında lise eğitimi alan gençler hayatın pek çok alanında kendini geliştirme imkânı bulur. Yabancı aileler ve öğrencilerle tanışmak, yeni şehirler, mekanlar, kültürler görmek, kendi sorumluluğunu almak, başka insanların yaşam tarzlarına saygı göstermek gibi sayısız konuda kendini geliştirir. Yurtdışında lise eğitimi ile;

 - Çocuğunuza daha iyi bir gelecek sağlarsınız
 - Çocuğunuzun dünya vatandaşı olması ve bu kültürle yetişmesinin önünü    açarsınız
 - Çocuğunuzun dünyaya bakış açısı ve vizyonu gelişir
 - Çocuğunuz güçlü bir sorumluluk duygusuna sahip olur.
 - İyi derece yabancı dili erken yaşta öğrenir, ikinci ve üçüncü dilleri öğrenmek için zamanı ve imkanı olur.
 - Dünyanın en iyi üniversitelerine burslu olarak kabul edilme ihtimali artar.
 - Eğitim hayatına yurtdışında devam etmek isteyen çocuklar yurtdışında üniversite eğitimine daha çabuk adapte olur.
 - Sınav sistemlerinde boğulmayan, özgür düşünce ve yaratıcılığın ön plana çıktığı okullarda eğitim alır. 
 - Çocuğunuz sadece dersler açısından gelişmez çok ciddi bir genel kültüre ve bilgi birikimine sahip olur.
 - Pek çok milletten kişiyle iletişimde olacağından dolayı önyargılarından arınır, kolay ve güçlü iletişim kurabilen bir bireye dönüşür.
 - Farklı din, dil, ırk ve inançlara saygı duymayı öğrenir .
 - Kariyer planlamasını yaparken rakiplerinden her zaman bir adım önde olur.
 - Yurtdışı bağlantıları gelişir, kariyer planlarını yaparken çevresel sınırlara takılı kalmaz, kendine büyük hayaller ve büyük hedefler koyabilir.
 - Olayları farklı bakış açılarıyla ele alır, problem çözümlerinden hızlı ve doğru karar alma yetileri artar.
 - Özsaygıları ve kendine güvenleri gelişir.

Çocuğum Nerede Konaklayacak? Konaklayacağı Yer Güvenli mi?


Yurtdışında lise eğitimi alan öğrenciler okul yurtlarına ya da aile yanında konaklama imkânına sahiptir. Konu, genç yaştaki lise öğrencileri olunca güvenliğin ön plana çıktığı konaklama mekanları ailelere sunulur. Öğrencinin güvenliği, yeme-içmesi, konforu, yaşadığı mekân ve şartlar titizlikle ele alınır. Ailelere çocuklarının güvenlik konusunda hassas olan mekanlarda rahat, huzurlu ve sağlıklı bir konaklama yapacaklarının güvencesi verilir. 

Aile yanı konaklamalar çocukların yaşadıkları çevreye adapte olabilmeleri, aile sıcaklığından uzaklaşmamaları için önemlidir. Aile yanı konaklamalarda yanında kalınacak olan ailenin öğrenciyi kendi çocuğu gibi koruyup kollaması ve ona rahat bir ortam sunması ailelerin çocuklarının güvenliği konusunda daha az endişelenmesini sağlar. Çoğu zaman aileler ve çocuklar arasındaki bağ o kadar güçlenir ki hayatlarının ilerleyen dönemlerinde de görüşmeye ve iletişimde kalmaya devam ederler. 

Çocuklarının eğitimine önem veren ve erken yaşta yurtdışında eğitim almaya başlamasını isteyen ailelerin yurtdışında lise eğitimine ilgisi her geçen gün artıyor. Biz de sizin için çocuğunuzun yurtdışında lise alabileceği okulları listeledik. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarında bu okullarla birebir görüşme yapma şansını yakalayacaksınız.