Malta Okulları

Malta Eğitim Standları IEFT’de…

Malta ‘da İngilizce; Ekonomik, Kaliteli, Eğlenceli..

50 civarında lisanslı dil okulunun bulunduğu ada’da nüfus  yaklaşık 400,000’dir. Her yıl adaya 50.000 öğrenci gelmektedir. En çok Almanya ,İsviçre, İsveç, Rusya, Fransa, İtalya, Japonya, Kore  ve Türkiye gibi ülkelerden öğrenci Malta’yı tercih eder..

1996 yılında Eğitim Bakanlığı bütün dil kurslarını denetimi altına almış ve lisans verme yetkisine sahip olmuştur. Avrupalı öğrencilerin çokça bulunduğu ülkede Türk  öğrenci sayısı giderek artmaktadır.

Malta son yıllarda özellikle yaz aylarında tercih edilen bir destinasyon olmuştur. En çokİtalyan, Alman, İsviçre, Japon ve Türk öğrencilerin tercih ettiği Malta’da 50 civarında İngilizce dil kursu bulunmaktadır. Ülke küçük bir adadır. 2 saatlik bir araba seyahatı ile tüm adanın çevresi gezilebilir. Dil okulları özellikle St Julians ve Sliema bölgesinde bulunmaktadır. Yaz aylarında fiyatların yükseldiği ancak diğer dönemlerde çok ekonomik kursların olduğu ülkedeİngilizce resmi dildir. İngilizce dil kursları birliği resmi sitesi www.feltom.com sitesinden okullara ulaşabilir.

Diğer ülkelere göre daha ekonomik kurs seçenekleri bulunan adada ortalama fiyat 2 haftalık kurs ücreti için 350 Euro, 2 hafta aile yanında konaklama ücreti 220 Euro, iki hafta yurt konaklaması için ise 200 Euro’dır.

İngilizce Programlarının içeriği

Malta 
okullarında 16 yaş üstü öğrencilere Genel İngilizce, Ticari İngilizce, TOEFL IBT ,IELTS ve CAMBRIDGE Sınavlarına Hazırlık kursları, başlangıç seviyesindekiler için birebir İngilizce programları ve yöneticiler için özel İngilizce kursları sunarlar. 16 yaş altı öğrenciler için yaz kampları bulunmaktadır.

Her Yaşa Uygun Programlar

Malta’da Yıl boyu devam eden İngilizce kurslarına başvurabilmek için, alt yaş sınırı 
16'dır. Bazı okullar 18 yaş altını kabul etmiyorlar. Ticari İngilizce 
programlarında alt yaş sınırı 21'e kadar çıkabilmektedir. Öğrenmenin yaşı 
olmadığına göre üst yaş sınırı yok.  Yaz döneminde ise, bazı okullar 12-16 
yaş dönemine yönelik  yaz kursları düzenliyorlar.

Başvuru Zamanı

Malta’da vize işlemlerin sorunsuz yetişebilmesi için önerimiz kurs başlangıç tarihinizden en az 6-8 hafta önce başvurmanızdır. Böylece gerek kayıt işlemleri, uçak rezervasyonu gerekse hazırlıklarınızı yapabilmeniz için yeterli zaman bulabileceksiniz. Yaz aylarında konaklama temininin uzun sürebilmesi sebebiyle 8-10 hafta öncesinden  başvuru yapılmasında fayda bulunmaktadır. Esasen yurtdışı eğitimin söz konusu olduğu her durumda mümkün olduğunca erken başvuruların yapılması tedbirli davranış olacaktır.

Malta Dil Okulları

LAL Language Centres
LSI - Language Studies International
Sprachcaffe/Geos Languages PLUS 
Skylark School of English

Dil okullarında yeterli seviyede İngilizce öğrenen öğrencilerimiz ada’nın tek üniversitesi olan Malta Üniversitesinde  lisans veya yüksek lisans yapabilirler.

Malta Üniversitesi

Malta’da ki tek devlet Üniversitesi olan University of Malta’ nın kökeni 1592 yılında kurulmuş olan “Collegium Melitense” okuluna dayanmaktadır. 80 farklı ülkeden 600 den fazla öğrenci tam zamanlı olarak eğitim görmektedir.

Kayıt Şartları

  • Başvuru formu
  • Başvuru ücreti 40 LM
  • Transcript
  • 2 adet referans mektubu
  • Nüfusa kayıt örneği
  • Pasaportun ilk sayfası ve geçerlilik tarihi yazılı sayfasının fotokopileri
  • İngilizce yeterlilik belgesi
  • ÖSS sonuç belgesi

 

Foundation Programları için: 173 Toefl,5,5 Ielts veya First Certificate C

Lisans Programları için: 213 Toefl, 6 İELTS VEYA Advanced Cambridge exam C

Yüksek Lisans Programları için: 280 Toefl,6,5 İELTS, Profiency Cambridge C

33. IEFT Fuarlarına Malta’dan katılacak okulların listesi aşağıdaki gibidir: 

American University of Malta
ICTQ Malta Language of School 
EC English Language Centres 
LAL Language Centre
LSI - Language Studies International
Sprachcaffe/Geos Languages PLUS