Yurtdışında Lise ile Başka Bir Gelecek !

Yurtdışında Lise ile Başka Bir Gelecek !

Çocuğunuz yurtdışında en iyi lisede okumalı ama hangisinde?  

 
Çocuklarının eğitimine önem veren ve erken yaşta yurtdışında eğitim almaya başlamasını isteyen ailelerin yurtdışında lise eğitimine ilgisi her geçen gün artıyor. Biz de sizin için çocuğunuzun yurtdışında lise alabileceği okulları listeledik. Ekim ayında Türkiye'de olacak olan okul temsilcileri ile bire bir görüşme şansınızın olduğunu unutmayın. 

 

1- Mill Hill School, London - İngiltere

1807 yılında Londra’nın kuzeyinde 120 dönümlük büyüleyici park alanlarının olduğu bölgede konumlanmış Mill Hill School’da haftada 15 saat İngilizce eğitimi verilen programlar var. Kapalı havuzu, tenis kortları ve 

Spor merkezi sevenler için bu okul çok cazip hale gelmektedir. Harry Potter filmlerinden anımsadığımız Dudley Dursley rolündeli Harry Melling de Mill Hill School’da eğitim alan ünlüler arasında. 
 

2- Queen Ethelburga’s College, York - İngiltere

Avrupa’da tarihsel yapıların en iyi korunduğu merkezlerden biri olan olan York, şehir duvarları ile çevrilidir ve 2.000 yıllık tarihi ile İngiliz dünyasının en önemli şehirlerinden biri konumdadır. Bu önemli şehirde tam anlamıyla geleneksel bir İngiliz yatılı okulu olan Queen Ethelbuga’s 1912 yılında kurulmuş köklü okullardan biridir. Çocuğunuz, kaliteli bir eğitimin yanı sıra aktivite programlarında kwik kriket, tag rugby gibi aktivitelere katılma şansını yakalayabilir. 

3- David Game College, İngiltere

David Game College, Londra merkezinin en şık alanlarından birinde; Notting Hill’de konumlanmıştır. Londra’nın her yerine hızlı ve kolay ulaşım sağlayan Notting Hill Gate metro istasyonuna çok yakındır. Oxford Tube da dahil olmak üzere pek çok otobüs rotası da kolejin önünden geçmektedir. Burada Londra’nın müzeleri ve kütüphaneleri kadar turistik ve gündelik atraksiyonlarına da kolay ulaşım sağlar. Ayrıca David Game College, geniş kampüs olanaklarına sahip Bath College'da da eğitim sunmaktadır.

Bir İngiliz üniversitesinde okumak istiyorsanız ancak bilgi ve becerileriniz yeterli değilse, David Game College’ın Foundation programını başarı ile bitirmeniz durumunda üniversitedeki yerinizi garanti edersiniz.
  

4- Bellerbys College, London - İngiltere

Bellerbys College yeni teknoloji ve metodlarla, eski eğitim stillerini kombinleyen nadir kurumlardan biri. Bellerbys College İngiltere’nin en iyi üniversitelerine en fazla öğrenci yerleşimi yapan yerlerin başında geliyor.  

5- Kingsley School - İngiltere

Kingsley School, İngiltere’de Bideford, Devon’da bulunmaktadır. 

Ana okulundan başlayıp, lise son sınıfa kadar karma eğitim veren bu özel yatılı ve gündüz okulu, öğrencilerinin her birinin yeteneklerini ve başarılarını keşfetmek, desteklemek ve onure etmek için tasarlanmış bir eğitim sunmayı taahhüt eder. 

Üç yurtta lise seviyesinde; lokal Kuzey Devon bölgesi, Avrupa ve dünyanın bir çok yerinden gelen yüzden fazla yatılı öğrencimiz mevcuttur. 

Lise öğrencilerimiz öncelikle ‘'GCSE'’ sınavlar (14-16 yaş) için hazırlanırlar; sonrasında 16-18 yaş öğrencilerimiz, dünya çapında üniversitelere yerleşebilmek için  ''A Level’’ sınavlara giriş yaparlar. Tam donanımlı gençler yetiştirmek için 50 den fazla kulüp ve etkinlik mevcuttur. Bunlardan bazıları ‘‘Duke of Edinburgh Award’’, surf ve judo eğitimleridir. 

6- Bellevue College - Amerika

Washington eyaletinde yüksek öğrenim veren üçüncü büyük kurumdur. Mükemmel eğitim ve küçük sınıflar üzerinde güçlü bir öğrenci odaklı yürütülen bir eğitim kurumudur. Geçen yıl, farklı alanlarda 37.000 öğrenci, eğitim ve profesyonel hedeflerine gerçekleştirmek için burayı seçti.   

7- Centennial High School - Amerika

Vizyonumuz farklı kültürlere saygı gösteren ve takdir eden bir ortamda mezuniyet ötesinde bir aktif vatandaşlık, başarılı bir kariyer keşifi ve ileri eğitim için başarılı öğrencilerin birarada bulunduğu bir topluluk hazırlamaktır.   

8- Kings Academy High School - Amerika

Yarının başarısı bugünden başlıyor! Kings Academy, sağlam bir temel oluşturmak, TDA kolej ve hayatta başarılı için onları hazırlamak, kalplerin ve öğrencilerin zihninde mükemmellik, inanç, karakter, toplum ve vizyon oluşturmak için çaba göstermektedir.   

9- Bodwell College Vancouver - Kanada

Kanada’daki yatılı okullar arasında lider kabul edilen Bodwell College, mezunlarının %97’sini üniversiteye yerleştirmesi ile meşhur liselerden biri. 1991 yılında kurulan Bodwell College Vancouver, British Columbia’da yer alıyor. Bodwell’de öğretmenler, öğrencilerinin inisiyatif almalarını teşvik etmekte ve onların liderlik becerileri ile problem çözme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadırlar.   

10- Braemar College - Kanada

Braemar College Toronto’nun merkezinde, University of Toronto’ya çok yakın konumda olan özel bir lisedir. Öğrencilerinin akademik, kişisel ve sosyal potansiyellerini olabildiğince ortaya çıkarmayı amaçlayan okul, lise öğrencilerine üniversite başvuruları konusunda oldukça yardımcı olmakta, her sene Kuzey Amerika’da ve dünyanın çeşitli yerlerindeki üniversitelere öğrenci yerleştirmektedir. Braemar College bir yıllık eğitim-öğretim dönemini 4 sömestre bölerek her dönemde 2 ders alma ve bu sayede alınan derslere tam anlamıyla odaklanabilme fırsatı vermektedir.  


11- Pickering College - Kanada

Pickering College’da, Global Liderlik Programı ile geleceğini şekillendirecek güven, bilgi ve becerileri; cesur, etik ve olumlu değişim ajanları olmak için öğrencilerine ilham veriyor. Toronto’nun sadece 40 dakika kuzeyindedir. Herkesin aidiyet duygusu hissettiği, güvenli ve saygılı bir topluluktur. Teknolojinin kullanılması ile geliştirilmiş, benzersiz eğitim programları ve anlamlı öğrenme fırsatları sağlar. Öğrenciler Kanada'nın tek CRTC lisanslı yüksek okulunda Tartışma Takımı ve Gençlik Örgütü gibi radyo istasyonları, enstrümantal ve vokal müzik kulüpleri gibi bir dizi aktiviteye katılabilirler. Mezunları dünyada bir fark yaratmak için hazırlanan ve kendi seçtikleri bir üniversiteye gitmeleri için Pickering College’a güvenin. .  


Çocuğunuz ve kendiniz daha bir çok yurtdışı eğitim programı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve okul temsilcileri ile birebir görüşmek için IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarına katılabilirsiniz.

Fuarlara katılabilmek için www.ieft.com.tr adresinden online davetiye almanız yeterli olacaktır. 

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı tarihleri – Ekim 2018

27-28 Ekim - İstanbul Kongre Merkezi - Harbiye 10:00-18:00
26 Ekim - Bostancı Dedeman Otel 13:00-19:00
24 Ekim - İzmir Hilton Otel  13:00-19:00
22 Ekim - Ankara Sheraton Otel  13:00-19:00