Anne Babalar Tatil Yaparken Çocuklar Yabancı Dil Öğreniyor

Anne Babalar Tatil Yaparken Çocuklar Yabancı Dil Öğreniyor

Yabancı dil öğrenimine ne kadar küçük yaşta başlanırsa o kadar olumlu sonuçlar alındığını bilen ebeveynler; çocuklarının ana dil seviyesinde yabancı dil eğitimi almaları için yurtdışına gönderiyorlar. Çocuklar yurtdışında yabancı dil eğitimi alırken, aileler de tatilin tadını çıkarıyorlar.

Belli bir yaştan sonra yabancı dil öğrenmenin zorlaştığını tespit eden uzmanlar, yabancı dil öğrenimine başlamak içn en uygun yaşın okul öncesi dönem olduğu ortak paydasında birleşiyorlar. Yabancı dil öğrenimine geç yaşta başlayıp, bu konuda zorluk çeken aileler çocuklarının aynı sıkıntıyı yaşamaması adına en doğru yolu bulmak için araştırmalar yapıyorlar. Ve genellikle çocuklarını ana dil seviyesinde yabancı dil öğrenmeleri için yurtdışına göndermeye karar veriyorlar.  

İsteyen tatil yapıyor isteyen kişisel gelişime yöneliyor

Çocuklarının küresel bir dil haline gelen İngilizce’yi ana dil seviyesinde öğrenmesini isteyen aileler yoğun olarak İngiltere’yi tercih ediyor. İngiliz okullarında çocuklarına yabancı dil eğitimi aldıran aileler, çocuklarıyla birlikte bu programlara katılabiliyor. Konaklama, eğitim ve şehir gezileri sunan okullarda isteyen ebeveynler kendi ilgi alanlarına göre kurslara da katılabiliyor. Kurslara katılmak istemeyen aileler ise çocukları eğitim alırken yurtdışında tatil yapmanın keyfini çıkartıyor.
Yurtdışında yabancı dil eğitimi hakkında bilgi almak isteyen aileler; 2002 yılından bu yana hızla gelişerek Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük yurtdışı eğitim organizasyonu olan IEFT Fuarları’nda konu hakkında detaylı bilgi alıp, üniversiteler ve yaz okullarıyla birebir görüşme fırsatı yakalıyorlar.