IEFT ile Yurtdışında Eğitim Hayalleri Gerçek Oluyor

IEFT ile Yurtdışında Eğitim Hayalleri Gerçek Oluyor

Ailesini kapan gençler soluğu IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları’nda alıyor. Çünkü yurtdışında eğitim hayalleri bu fuarda gerçeğe bir adım daha yaklaşıyor. Liseden yaz okuluna, üniversiteden yüksek lisansa, stajdan mesleki eğitim programlarına kadar pek çok alanda eğitim almak isteyenler, IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları’nda buluşuyor.

2002 yılından bu yana hızla gelişerek Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük yurtdışı eğitim organizasyonu haline gelen IEFT Fuarları (International Education Fairs of Turkey),  her yıl binlerce öğrencinin yurtdışında eğitim için güvendiği adres. IEFT, Türk gençlere dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim alma şansı sunuyor; gençler IEFT ile hayallerini ertelemiyor.  

Liseden yaz okuluna, üniversiteden yüksek lisansa kadar pek çok alanda gençlere fırsatlar sunan IEFT, fuarlar aracılığıyla Oxford’dan Harvard’a dünyanın önde gelen üniversitelerine kabul olmanın inceliklerini öğrencilerle paylaşıyor. Dünyanın en iyileri sıralamasında yer alan pek çok üniversite IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları’nda başarılı öğrencilere çeşitli seviyelerde burslar da sunuyor. 

Eğitimde son trendler hakkında haberdar olmak, liseler ve üniversiteler hakkında bilgi almak, burs başvuruları yapmak, mesleki kariyerlerine yurtdışında devam etmek ve geliştirmek isteyenler, IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları’nda bilgi alabiliyorlar. 25 ülkeden 200’e yakın kolej ve üniversite, gençler ve aileleriyle buluşuyor. 
Her yıl onlarca seminere ev sahipliği yapan fuarlara; ABD ve İngiltere’den 50’nin üzerinde olmak üzere, Almanya, Kanada, Avustralya, Rusya, Fransa, İtalya, İspanya, İsveç, İsviçre, Macaristan, Polonya, Çin, Danimarka, Litvanya, Avusturya,  Estonya gibi dünyanın değişik ülkelerinden 200'e yakın eğitim kurumu katılıyor.

Fuarlara katılan okullar arasında; University of Melbourne, Univesity of California, Brunel University, Northeastern University, Bangor University, Vancouver Film School, Birkbeck University of London, York University, Bangor University, University of Portsmouth, Coventry University,  Birmingham City University, London School of Commerce, Newcastle University,  University of Bremen, University of Southampton, Oxford International, Upper Iowa University, University of South Florida, Central Michigan University, Belarusian State University, V.N. Karazin Kharkiv National University gibi dünyaca ünlü en iyi üniversiteler yer alıyor. 
Her yıl yaklaşık 50 binin üzerinde kişinin ziyaret ettiği IEFT Fuarları’na katılanlar, üniversite hazırlık, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, üniversite transfer, dil okulları, yaz okulları, sertifika-diploma programları, staj, lise eğitimi ve burslu yurtdışı eğitim konularında kurum temsilcilerinden bilgi alabiliyor, ülkelerin eğitim ortamları konusunda merak ettikleri soruları yöneltebiliyorlar.