43. IEFT YURTDIŞI EĞİTİM & KARİYER FUAR BURSLARI

43. IEFT YURTDIŞI EĞİTİM & KARİYER FUAR BURSLARI

Yurtdışında Eğitim almak isteyenlere her alanda olanak sunan IEFT Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Fuarları, 43. fuarında da katılımcı üniversite kolej ve kurumlarının desteği ile öğrencilere yine çok özel burslar sunuyor.

 

43. IEFT Fuarlarına katılan 200 civarında üniversite, kolej ve kurum, yurtdışında okumak isteyen öğrencilere çeşitli burs imkanları sunuyor. Okulların burs kriterlerine uygun olup olmadığınızı fuarda doğrudan üniversite yetkilileriyle görüşerek öğrenebilirsiniz.

 

İngiltere, Amerika, Kanada, İtalya, Almanya, İsveç, İrlanda, Polonya ve Fransa, gibi popüler ülkelerin yanı ülke eğitim ataşelikleri ve yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleri de bu fuarda buluşuyor.

 

30 farklı ülkeden 200'den fazla eğitim kurumunun katıldığı IEFT Fuarlarında katılımcı kurumlar kısmi veya tam burslar ile başarılı öğrencileri ödüllendirmektedirler. İngiltere Üniversitelerinden kısmi burslar, Alman Devlet Üniversite bursları, Amerikan üniversitelerinde yüksek lisans bursları, Kanada üniversiteleri bursları, İtalya ve Polonya üniversite bursları hakkında bilgileri doğrudan okul yetkililerinden alabilirsiniz. Ayrıca, British Council, Campus France, DAAD, Amerika Fulbright Eğitim Komisyonu gibi kurumlardan diğer burs olanakları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

IEFT fuarları esnasında burslardan yararlanmak için lise veya üniversite not dökümünüzü, varsa İngilizce veya diğer dillerde sınav sonuç belgenizi, referanslarınızı yanınızda bulundurmayı tavsiye ederiz.


FIRSATLAR VE BURSLAR


1. University of Debrecen (Macaristan)
UD Uluslararası Bursu
Debrecen Üniversitesi, mükemmel bir akademik geçmişe sahip uluslararası öğrencilere Bilim ve Tarım alanlarında çalışmalarına devam etmek için UD Uluslararası Burs Programına başvurma fırsatı sunuyor.
Burslulara ilk yıl öğrenim ücretinin %30 - %90'ı oranında indirim yapılabilir.
Burslulara ikinci yıldan itibaren bir önceki yılın akademik sonuçlarına göre öğrenim ücreti indirimi uygulanır.
Son başvuru tarihi: 31 Mart 2024
Daha fazla bilgi: https://edu.unideb.hu/p/university-of-debrecen-international-scholarship

Stipendium Hungaricum
Macar hükümeti uluslararası öğrencilere Stipendium Hungaricum akademik bursu sağlamaktadır.
Tam burs şunları içerir:
Tüm öğrenim süresi boyunca ücretsiz öğrenim
Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora programı öğrencilerine aylık burs
Konaklamaya katkı
Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora programının tüm süresi boyunca ücretsiz sağlık sigortası
Stipendium Hungaricum Bursu ile Debrecen Üniversitesi'nde ücretsiz eğitim alabilirsiniz.
Başvuru Kasım 2024'te başlıyor.
Daha fazla bilgi: https://www.edu.unideb.hu/p/stipendium-hungaricum

2. SMK University of Applied Sciences (Litvanya)
%40 YETENEK BURSU
Burs yalnızca eğitimin ilk yılı için geçerlidir, daha sonra öğrenciler diğer burs programlarına başvurabilirler.
Burs alma kriterleri:
Ortalama okul mezuniyet notu – 8,5 (%100 üzerinden %85);
Burs görevini tamamlayın;
İngilizce dil seviyesi B2 (IELTS, TOEFL sertifikalarının kanıtı ile veya SMK'da bir dil sınavını geçerek);

%20 İŞLETME YÖNETİMİ BURSU
Bu burs, işletme yönetimi alanında başvuru yapan adaylara bir dönemlik eğitim için verilmektedir; öğrencinin daha sonra tüm kriterleri karşılaması durumunda gelecekte diğer dönemlere yeniden başvurma şansı vardır.
Aşağıdaki programlardan birine başvuru sahibi olun:
- Uluslararası iş
- Pazarlama ve Reklamcılık,
- Turizm ve Rekreasyon,
- Finans ve Yatırım Yönetimi,
- Sürdürülebilir İş ve Yeşil Teknolojiler,
- İş Kurma ve Yönetimi,
- Geleceğin İş ve Yenilikleri,
- Uluslararası Ticaret ve Gümrük Lojistiği,
Motivasyon mektubu yazın: "Bu bursu neden almaya hak kazandım?"
Ortalama okul mezuniyet notu – 8,0 (%100 üzerinden %80);

3. Semmelweis University (Macaristan)
Semmelweis Üniversitesi, tıp ve sağlık bilimleri alanında Macaristan ve Orta Avrupa bölgesinde lider bir yüksek öğrenim kurumudur. 250 yıllık geleneğiyle Semmelweis Üniversitesi, eğitim, araştırma ve sağlık hizmetlerinin entegrasyonu üzerine kurulmuş, uluslararası üne sahip bir bilgi merkezidir. Programlar üç dilde (Macarca, İngilizce ve Almanca) sunulduğundan ve uluslararası öğrenciler Üniversitenin altı fakültesinde okuyan yaklaşık 16.000 öğrencinin neredeyse üçte birini oluşturduğundan, gerçek anlamda uluslararası bir topluluğa sahiptir. Semmelweis Üniversitesi, Macaristan'ın en büyük sağlık hizmetleri sağlayıcısıdır. Uygulamalı öğretim, hasta bakım hizmetlerinin en üst düzeyde sunulduğu üniversitenin klinik ve hastanelerinde gerçekleştirilmektedir.

STİPENDIUM HUNGARICUM BURSU
Stipendium Hungaricum, Macaristan Hükümetinin en prestijli yüksek öğrenim burs programıdır. Avrupa'nın kalbinde yüksek kaliteli eğitimin tadını çıkarırken, dünyanın her yerinden Macaristan'a kişisel ve profesyonel bağlantılar kurabilecek en iyi yabancı öğrencileri çekme misyonu. Program, bursiyerlere ücretsiz eğitimin yanı sıra aylık ücret, sağlık sigortası ve barınma yardımı da sağlamaktadır. Program, gönderen ülkeler/bölgelerdeki eğitimden sorumlu Bakanlıklar ile Macaristan arasında imzalanan ikili eğitim işbirliği anlaşmalarına dayanmaktadır. Şu anda 4 farklı kıtada 50'den fazla Gönderen Ortak programa katılmaktadır. Bu burs, mükemmel akademik geçmişe sahip uluslararası öğrenciler için geniş bir kurs yelpazesi sunmaktadır. Öğrenciler lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki eğitim programlarına ve hazırlık kurslarına da başvurabilirler.

MACAR DİYASPORASI BURSU
Macar Diaspora Bursu, Macaristan Hükümeti tarafından, Avrupa dışında bir Macar diasporasında yaşayan ve Macaristan'la kişisel, mesleki ve kültürel ilişkilerini geliştirmek amacıyla bir Macar yüksek öğrenim kurumunda okumak isteyenler için kurulmuştur. Başvurular, Macar Diaspora Bursu çerçevesinde başlatılan bir dizi Macarca ve yabancı dil eğitim programına yapılabilir. Burs Programının işleyişi Dışişleri ve Ticaret Bakanı tarafından kontrol edilmekte ve Tempus Kamu Vakfı tarafından yönetilmektedir. Programın coğrafi kapsamı: Avrupa Birliği ülkeleri, Sırbistan Cumhuriyeti ve Ukrayna'nın Zakarpatska Oblastı hariç dünyadaki her ülke. Öğrenciler lisans, yüksek lisans, tek kademeli yüksek lisans, doktora düzeyindeki eğitim programlarına ve lisans dışı programlara (hazırlık ve uzmanlık kursları) başvurabilirler.

4. University of Arizona (Amerika)
Olağanüstü akademik performans sergileyen öğrencilerin takdiri olarak Arizona Üniversitesi, yeni gelen birinci sınıf ve transfer öğrencilerine Global Wildcat Ödülü'nü sunmaktadır. Bir öğrenci yılda 23.000$'a kadar kazanabilir! Bu başarı ödülü, öğrencinin tam zamanlı kayıtlı olması ve iyi bir akademik durumu sürdürmesi koşuluyla yenilenebilir.

5. Rennes School of Business (Fransa)
Rennes İşletme Okulu, Fransa'da bulunan, derslerin %100 İngilizce öğretildiği, Rennes'te ve Paris'in kalbinde bir kampüse sahip uluslararası bir İşletme Okuludur. Okul, 3 yıllık bir Lisans derecesi ve çok çeşitli uzmanlaşmış yüksek lisans programları sunmaktadır. Uluslararası deneyime sahip olmak için yurt dışında eğitim almak istiyorsanız gidilecek yer Rennes SB'dir: neredeyse tüm profesörler uluslararasıdır ve öğrencilerin yarısı da yurt dışından gelmektedir. Burslar ve indirimler: Programa kabul edildikten sonra talep üzerine, öğrenim ücretlerinden düşülecek 2000 €'ya kadar dahili burslar mevcuttur. Türk öğrenciler ayrıca lisans düzeyinde öğrenim ücretlerinde otomatik indirimden de yararlanmaktadır.

6. Mykolas Romeris University (Litvanya)
Avrupa diploması sağlayan uygun fiyatlı, yüksek kaliteli eğitimle ilgileniyorsanız - Mykolas Romeris Üniversitesi (MRU) tam aradığınız şey olabilir! Mykolas Romeris Üniversitesi (MRU), şu anda 65 ülkeden yaklaşık 6000 öğrencisiyle Litvanya'nın en büyük ve en uluslararası üniversitelerinden biridir. MRU'nun İngilizce dilinde yüksek kalitede eğitim sunma konusundaki kararlılığı, onu tüm akademik seviyelerde eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için cazip bir seçim haline getirmektedir. Üniversite çok çeşitli çalışma alanlarında eğitim programları sunmaktadır: Hukuk, Psikoloji, İletişim, Bilişim, Filoloji, Sosyal Hizmet, Yönetim, Ekonomi, Maliye, Kamu Yönetimi. Bu alanlar içerisinde MRU, farklı akademik seviyelerde 38 çalışma programı sunmaktadır: İngilizcelerini geliştirmek isteyenler için 11 Lisans, 16 Yüksek Lisans, 2 LL.M., 1 MBA, 6 Doktora ve 2 Yandal.
Mezun olduktan sonra MRU öğrencileri dünya çapında tanınan ve saygı duyulan Avrupa diplomalarını alırlar ve bu onlara gelecekteki kariyerlerinde rekabet avantajı sağlar. MRU'nun Avrupa'daki ve dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerle ortaklıkları, öğrencilere Güney Kore'deki Dongseo Üniversitesi ile Oyun Geliştirme ve Dijital Animasyon, Fransa'daki Université Savoie-Mont-Blanc ile Avrupa ve Uluslararası Ticaret Hukuku dahil olmak üzere çeşitli işbirlikçi çalışma programlarını keşfetme fırsatı sunuyor. ve dahası.
MRU'nun Önemli Noktaları:
Aşamalı, dinamik, modern sanal öğrenme platformları.
Çok kültürlü ortam.
Tam derece arayan öğrenciler için burslar: https://www.mruni.eu/en/funding-and-scholarships/.
Gece vakti kütüphane hizmetleri.
Uluslararası öğrenciler için ücretsiz tanıtım haftası.
Ücretsiz hizmetler: büyük otopark, spor salonları, spor salonları, dil kursları, kültürel ve eğitici faaliyetler ve daha fazlası.
MRU, dünya çapında rekabetçi bir eğitim sunması ve öğrencileri için mükemmel bir öğrenme ortamı yaratmasıyla tanınmaktadır. Üniversitenin hukuk alanındaki başarıları sürekli olarak prestijli ödüller ve sıralamalarda tanınmaktadır. MRU, üst üste birkaç yıl boyunca QS Konulara Göre Üniversite Sıralamasında dünya çapındaki en iyi 250 üniversite arasındaki konumunu güvence altına aldı.
Finansman ve Burslar:
MRU'da, maddi durumları ne olursa olsun her öğrencinin kaliteli eğitime erişmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle öğrencilerin finansal engelleri aşmalarına ve akademik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için çeşitli burslar sunuyoruz. Potansiyel uluslararası öğrencilere yönelik burslar hakkında bilgiyi burada bulabilirsiniz: https://www.mruni.eu/en/funding-and-scholarships/
MRU'nun iletişim bilgileri:
Web sitesi: https://www.mruni.eu/en/
Telefon: +370 5 271 4700
WhatsApp: +37065646682
E-posta: Study@mruni.eu
Uygulama platformu: https://apply.mruni.eu/

7. Medical University – Plovdiv (Bulgaria)
Medical University – Plovdiv, 1945 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. İlgili fakültelerde Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık alanlarında İngilizce eğitimli programlar sunuyoruz. Dil ve Uzmanlık Eğitimi Bölümümüz, yabancı öğrencilere Bulgarca veya İngilizce dilinde Başlangıç dili eğitimi, tüm öğrencilere Latince dili eğitimi ve öğrencilere, yüksek lisans öğrencilerine ve uzman hekimlere, diş hekimliği doktorlarına ve eczacılara modern Avrupa dillerinde yabancı dil eğitimi vermektedir. Tıp Üniversitesi – Filibe, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Uluslararası Kalite Sertifikasına sahiptir ve prestijli uluslararası "En İyi Üniversite" ödülüne layık görülen tek Bulgar üniversitesidir. AB ve AEA'nın tüm üye ülkeleri, 2007'den bu yana yüksek lisans derecelerini kabul etmektedir. Üniversite, Avrupa'nın en iyi oditoryum komplekslerinden birine ve Bulgaristan'daki tıp uzmanları için en büyük eğitim tesisi olan tıbbi simülasyon eğitim merkezine sahiptir. En yüksek uluslararası standartlara uygun interaktif tıp eğitimi için fırsatlar sunar. Klinik eğitim, teşhis, tedavi, araştırma faaliyetleri ve eğitim için gelişmiş donanım ve olanaklar sunan altı üniversite hastanesinde verilmektedir. Akademik personelin tamamı derin mesleki bilgiye, yüksek bilimsel başarıya ve zengin öğretim deneyimine sahiptir. Uluslararası tıp kuruluşlarının saygın üyeleridirler, ulusal, Avrupa ve dünya araştırma ekiplerine katılırlar ve tıp bilimi, uygulamalı tıp ve tıp eğitiminin geliştirilmesi alanlarında çalışırlar. Öğrenciler ders kursları, laboratuvar dersleri, dersler, klinik gruplar, saha çalışmaları vb. konularda eğitilir. İlgi alanlarına ve gelecekteki mesleki planlarına göre bireysel uygulamalar için teşvik edilirler. Bugün mezunların çoğu, kendi ülkelerinde ve tüm dünyada saygı duyulan yetkin hekimler ve diş hekimleridir. Üniversite Bilgi Karşılama Merkezi, yeni kabul edilen uluslararası öğrencilere yardım sağlar. Merkez, öğrenci örgütleri, uluslararası dernekler ve Bulgar Öğrenci Konseyi ile işbirliği ve iletişim sağlar.

8. DAAD Alman Akademik Değişim Servisi (Almanya)
DAAD Almanya’daki yükseköğrenim kurumlarını temsil etmek üzere Heidelberg Üniversitesinde okuyan bir öğrencinin inisiyatifi doğrultusunda 1925 yılında kurulmuş, dünyanın her köşesinden öğrencilere ve araştırmacılara burs olanakları sunan, ülkeler arası akademik iş birliklerini destekleyen dernek statüsünde, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. DAAD, kuruluşundan bu yana yurt içinde ve yurt dışında yaklaşık 2 milyon akademisyene destek sağlamıştır. DAAD dernek statüsünde ve Alman üniversiteleri ile öğrenci topluluklarından oluşan bir kuruluştur. Görevleri, burs desteği sağlamanın çok ötesindedir: DAAD, Alman üniversitelerin uluslararası hale gelmelerini destekler, yurtdışında Germanistik ve Alman Dilini güçlendirir, gelişmekte olan ülkelerde güçlü üniversitelerin kurulmasını destekler ve eğitim, yurtdışı bilim ve gelişim politikaları konularında karar mercilerine danışmanlık yapar. DAAD’nin bütçesi ağırlıklı olarak çeşitli bakanlıkların – bilhassa dışişleri bakanlığı – bütçelerinden sağlanmaktadır, bunun yanı sıra AB ile şirketler, organizasyonlar ve yabancı hükümetler tarafından finanse edilmektedir.
DAAD, Türkiye'deki lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine 25 farklı burs imkanı sunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen web sitesini ziyaret edin.

9. LUT University (Finlandiya)
Meraklı insanların meraklı insanlara ilham verdiği bir topluluğuz. Meraklılar tutkularının derinliklerine dalar ve düşüncelerini her gün geliştirirler. Merak olmadan dünyayı değiştiremeyiz. Meraklı bir kişi deney yapar, başarısız olur ve diğerlerinden daha hızlı başarılı olur. Önemli olan ve başkalarının çözülmesinin imkansız olduğunu düşündüğü küresel zorluklara değiniyoruz. Biz işleri farklı yapıyoruz. Olaylara beklenmedik açılardan bakar, sorgular ve çözüm ararız. Temiz enerji, su ve hava, teknoloji, işletme ve sosyal bilimlerdeki uzmanlığımızla yeni çözümler aradığımız hayat veren kaynaklardır. Toplumun ve işletmelerin sürdürülebilir yenilenmelerine yardımcı oluyoruz. Kampüslerimiz Lappeenranta ve Lahti'de bulunmaktadır ancak ruh halimize her yerde ulaşılabilir. 1969'daki kuruluşumuzdan bu yana, teknoloji ile işletmeyi birleştirerek öncü olarak hizmet ettik. Uluslararası topluluğumuz, bilimsel araştırma ve akademik eğitimle uğraşan 8.000 öğrenci ve uzmandan oluşmaktadır.

10. LAB University of Applied Sciences (Finlandiya)
LAB Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde biz, birinci sınıf, uygulamaya yönelik yüksek öğrenim ve araştırma, geliştirme ve yenilik (RDI) yoluyla küresel ticarete hizmet ediyoruz. LAB'daki güçlü yönlerimiz arasında döngüsel ekonomi, tasarım, yeniliklerin ticarileştirilmesi ve sağlık hizmeti yenilikleri yer alıyor. Geleceğimizi üç kampüste inşa ediyoruz: Lahti'de, Lappeenranta'da ve dijital dünyada. İnovasyona, sanayiye ve ticarete odaklanan bir uygulamalı bilimler üniversitesiyiz. LAB'da yaptığımız her şey işletmeler için katma değer üretir. Sorunları çözmeyi seviyoruz. Sorun ne kadar karmaşıksa, kendimizi o kadar zorluyoruz. İşleri halletmemizle tanınıyoruz ve bundan gurur duyuyoruz. Eğer bir vizyonunuz varsa, bunu başarmanıza yardımcı olmak için elimizden geleni yaparız. Siz aşırılıklara gitmeye hazırsanız, biz de hazırız. Birlikte dünyayı fethedelim!

11) University of Strathclyde, Glasgow (İngiltere)
Lisans ve yüksek lisans öğrencileri için 12.000 GBP’ye kadar burs imkanı sunmaktadır. Tüm bus bilgilerine şu linkten ulaşabilirsiniz. https://www.strath.ac.uk/studywithus/scholarships/

12) Technical University of Applied Sciences Würzburg-Schweinfurt (Almanya)
Baybids Motivasyon Bursu
BAYBIDS'in Bavyera'daki bir üniversiteye gidecek öğrencilere yönelik bursu vardır. Burslar, Bavyera Eyaleti Bilim ve Sanat Bakanlığı ve Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) tarafından Dışişleri Bakanlığı fonlarıyla finanse edilmektedir.
Aylık 400 € veya 425 €
Vade 12 ay (uzatılması mümkün değildir)
Son başvuru tarihi 30 Haziran 2024
İletişim: Studium@baybids.de

13) EBS Business School (Almanya)
Yetenek@EBS Bursu
Talent@EBS Bursu, akademik mükemmellik veya diğer başarılarla kendini kanıtlamış, başarıya ulaşma isteği, hırsı ve kararlılığına sahip yeni ortaya çıkan yetenekleri desteklemek ve teşvik etmek için tasarlanmıştır. Bu burs fırsatıyla, özellikle farklı ve dezavantajlı ekonomik geçmişlere sahip bireylere, liderlik potansiyellerini geliştirmeleri için gerekli finansal kaynakları sağlamayı hedefliyoruz.
LiderlikKişilikler@EBS Bursu
LeadershipPersonalities@EBS liyakat bursu, kendi alanlarında olağanüstü liyakat ve potansiyel sergileyen seçkin kişilikleri desteklemek için tasarlanmıştır. Akademik, profesyonel veya atletizmde üstün başarı gösteren, bağlılıklarını, tutkularını ve benzersiz liderlik niteliklerini sergileyen herkesi memnuniyetle karşılıyoruz. Gerçek liderlik kişiliklerinin mesleki, kişisel, kültürel ve finansal geçmişlerine bakılmaksızın birçok farklı şekil ve biçimde ortaya çıktığına inanıyoruz.
Kadın Liderler@EBS Bursu
FemaleLeaders@EBS Bursu, rol model olmaya ve olağanüstü başarıları ve liderlikleriyle başkalarına ilham vermeye kararlı olağanüstü kadınları destekler. Bu burs aracılığıyla fark yaratma konusunda tutkulu ve liderlik rollerini üstlenmeye kararlı kadınları desteklemeyi amaçlıyoruz. Başkalarına ilham verebilecek ve onları güçlendirebilecek kadın liderlerden oluşan bir ağ oluşturarak daha çeşitli ve eşitlikçi bir topluma katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.
CFA-FinanceMaster@EBS bursu
CFA-FinanceMaster@EBS bursu, yalnızca CFA Enstitüsü üyesi olan Finans Yüksek Lisans adayları ve/veya Seviye I, II veya III sınavını başarıyla geçen CFA adayları içindir. Bu burs, finans alanında bilgi ve uzmanlıklarını geliştirmeye kararlı olan olağanüstü bireyleri tanımak ve desteklemek için tasarlanmıştır.

14) HTW Berlin (Almanya)
Çeşitliliği Geliştirme Hibeleri
Bu hibenin amacı, MBA&E öğrenci topluluğu arasındaki çeşitliliği artırmak amacıyla, yeterince temsil edilmeyen milletlerden ve kadın başvuru sahiplerinden gelen başvuruları teşvik etmektir. Hibe, olağanüstü ders dışı başarıları, gönüllü faaliyetleri ve Almanya ile önceden ilgisi ve bağlantıları olan başvuru sahiplerini tercih eder. Hibe, öğrenim ücretinde %50'ye kadar indirim yapılmasını gerektirir. Başvurular 28 Şubat'tan sonra değerlendirilecektir - (Eğitim fuarı Mart ayı sonu olduğundan Türkiye'den başvuranlar için son başvuru tarihini 15 Nisan'a kadar uzattık)
DEG başvuru formunu web sitemizin alt kısmında bulabilirsiniz: https://mbae.htw-berlin.de/applying/

15) University of Stirling (İngiltere)
Türkiye'deki öğrencilerin hak kazanabileceği burslar açısından:
Uluslararası Lisans Bursu - Dünyanın her yerinden öğrencileri Stirling Üniversitesi'nde ağırlamayı seviyoruz ve Uluslararası Lisans Bursumuz, uygun öğrencilere yıllık ücretlerin ödenmesi için yılda 2.000 £ (dört yıl boyunca 8.000 £) sunmaktadır. Öğrenciler kabul sürecinin bir parçası olarak otomatik olarak tanımlanacaktır.
Lisansüstü Uluslararası Mükemmellik Bursu - çeşitli uluslararası topluluğumuza katılmak üzere en iyi öğrencileri çekme taahhüdümüzün bir parçası olarak, bu burs, Yüksek Lisans derecesinin ilk yılında yeni öğrencilere 7.000 £ öğrenim ücreti muafiyeti sağlar. Formumuz aracılığıyla yapılan başvurular iki turda işleme alınacaktır.

16) Osnabrück University of Applied Sciences (Almanya)
Almanya Bursu: 12 ay boyunca aylık 300 €
Adaylar, kendilerine bir çalışma yeri teklif edilmeden önce (her yılın mayıs ayında) burs başvurusunda bulunabilirler, ancak burs ödemelerini alabilmek için kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Bu burs, öğrencilerin buradaki yaşam masraflarının yaklaşık üçte birini karşılıyor.

17) Coburg University of Applied Sciences and Arts (Almanya)
Üniversitemiz burs vermemektedir. Ancak yine de buradan başladıktan sonra Uluslararası Ofisimizin bazı seçenekleri bulunmaktadır:
Dönem bursu/Acil durumlarda yardım
Bavyera Eyaleti Eğitim ve Kültür İşleri Bakanlığı (Bayerisches Staatsministerium für Wissenschaft und Kunst) ve ayrıca Alman Akademik Değişim Servisi (Deutscher Akademischer Austauschdienst), Coburg Uygulamalı Bilimler ve Sanat Üniversitesi'nde Uluslararasılaşmayı desteklemek amacıyla yıllık olarak fon sağlamaktadır. Öğrencinin aylık alacağı para, üniversitenin Devlet Bakanlığından aldığı fona bağlıdır. Acil burs durumunda bu tek ödemedir.
Son derece bursu/Studienabschluss-Stipendium DAAD
Bu burs, öğrencilerin öğrenimlerini tamamlamalarına yardımcı olmak amacıyla yalnızca son yarıyılda verilmektedir. Yaklaşık 900 Euro'dur. Lütfen sağlanan bilgilerin yanı sıra son derece bursu için son başvuru tarihine dikkat edin: 15 Ekim 2024
Deutschlandstipendium (www.deutschlandstipendium.de)

18) University of Dundee (İngiltere)
Türkiye'den gelen öğrenciler için 2024/25'te 2 harika burs fırsatı mevcut; her ikisi de eğitim yılı başına 5000 £.

Küresel Mükemmellik Bursu
Akademik kriterlere göre ödüllendirildi

Küresel Vatandaşlık Bursu
Adayların bu bursa başvurmaları ve akademik olmayan başarılarını bize bildirmeleri gerekmektedir.

19) Royal Holloway University of London (İngiltere)
Lisans Bursları:
Donald Davies Bilgisayar Bilimi Bursu: İlk yılda 1000 £, ardından ikinci, üçüncü ve dördüncü yılda (varsa) 500 £ nakit ödül.
Geoffrey Kneebone Bursu: Matematik için başvuran öğrenciler için eğitimin ilk yılında öğrenim ücretinde £1000 indirim.
Fizik Bursu: Güçlü akademik Fizik öğrencileri için ilk yılda 1000 £ ve sonraki yıllarda 500 £ nakit ödül.
Barbara Raw İngilizce Bursu: İngilizce eğitimi alan lisans öğrencileri için 5000 £ tutarında nakit ödül
Lisansüstü Bursları:
Royal Holloway International Lisansüstü Erken Ödeme İndirimi: Uluslararası lisansüstü öğrenciler için £1000 öğrenim ücreti indirimi
Bedford Society Bursu: Seçilen lisansüstü dersler için öğrenim ücretinde £8100 indirim
Robert ve Cheryle Poddubiuk Bedford Erişim Bursu: Maddi ihtiyacı olan öğrenciler için öğrenim ücretinde 8100 £ indirim
Daha fazla burs olanağını web sitemizde kriter listesiyle birlikte bulabilirsiniz:
https://www.royalholloway.ac.uk/studying-here/fees-and-funding/scholarships/the-robert-and-cheryle-poddubiuk-bedford-access-scholarship/