Dünyanın En İyi Üniversiteleri Türkiye’de!

Dünyanın En İyi Üniversiteleri Türkiye’de!

Times Higher Education (THE) tarafından titizlikle hazırlanan “Dünyanın En İyi 500 Üniversitesi” listesinde yer alan ünlü okullar, her yıl Türk öğrencilerle IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları’nda buluşmak üzere Türkiye’ye geliyorlar.

Times Higher Education tarafından titizlikle yapılan araştırmalar sonucu oluşturulan ve eğitim sektörünün heyecanla beklediği “Dünyanın En İyi Üniversiteleri” listesinde yer alan üniversiteler her yıl düzenlenen IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları’nda bir araya geliyorlar. Dünyanın dört bir yanındaki başarılı öğrencileri kendi kurumlarına kazandırmak isteyen bu değerli üniversiteler, IEFT Fuarları’da Türkiye’deki gençlerle buluşarak, onlara özel burslar, indirimler ve öneriler sunuyor, onları kendi okullarına kazandırmaya çalışıyorlar. Uzun yollar aşarak gelen okul temsilcilerinin özel tekliflerine ulaşmak fuar stantları kadar yakın.

“THE” listesinde genel olarak her yıl Amerikan ve İngiliz üniversiteleri başı çekiyor. Öte yandan, eğitim kurumlarının yayınladıkları bilimsel çalışmalar, uluslararası çalışmalar, uluslararası camiadaki konumları ve gelirlerindeki artış göz önünde bulundurularak oluşturulan listeye Türkiye’den de ODTü, Boğaziçi gibi üniversiteler girmeye hak kazanıyor.

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları her yıl dünyanın en iyi üniversitelerini buluşturuyor. Dünyanın en iyi üniversitelerinde okumak isteyen gençler de IEFT’de bu okulların temsilcileriyle buluşuyorlar.  Dünyanın bu en iyi üniversitelerine ailelerin ilgisi büyük; ancak gençlerin hayalleri daha büyük, gelecekleri için sınırları aşmaya devam ediyorlar.

Aralarında İngiltere’nin en iyi bilinen Oxford ve Cambridge okulları da olmak üzere, Kanada Victoria Üniversitesi, Avustralya Melbourne Üniversitesi, Amerika’nın Washington, Colorado, Michigan üniversiteleri gibi pek çok uluslararası itibarlı okulu aynı organizasyonda buluşturan IEFT, öğrencilerin ve ailelerinin üniversite yetkilileriyle yüz yüze görüşmeleri için fırsat yaratıyor.